• Najbliższa rzeka: 0,1km

  • Najbliższe miasto: Largentière 2km

  • Najbliższe miasta:

    • Balazuc: 13km
    • Aubenas: 22km
    • Vallon Pont d'Arc: 27km
    • Avignon: 104km

Zwiedzanie

Ardèche oferuje wiele atrakcji dla wszystkich. Niedaleko campingu znajduje się Pont du Arc i liczne jaskinie, warto też wybrać się do pobliskiej Distillerie Jean Gauthier, gdzie można zwiedzić muzeum destylarni i spróbować trunków przeznaczonych na sprzedaż.

Warto zobaczyć

Pont d'Arc

Pont d'Arc

Wycieczka do Pont d’Arc, jednego z najsłynniejszych obiektów przyrodniczych w regionie to niezapomniane przeżycie. Obszar ten jest znany też ze swoich wspaniałych jaskiń.

La ferme aux crocodiles

La ferme aux crocodiles

Jeśli chciałbyś ciekawie spędzić czas, możesz wybrać się na wycieczkę do La ferme aux crocodiles. To wyjątkowa atrakcja z mnóstwem rzadkich gatunków krokodyli, a także żółwi i ptaków tropikalnych. Dzieci będą zachwycone tym miejscem, szczególnie kiedy wezmą na ręce żółwika.

Chauvet Caves - Pont d'Arc

Jaskinia Chauveta

Cofnij się w czasie o 36 tysięcy lat, we wspaniałej replice jaskini z idealnie zachowanymi prehistorycznymi malowidłami naskalnymi. Sama Jaskinia Chauveta jest zamknięta dla zwiedzających, ale w jej kopii odtworzono precyzyjnie wszystkie detale, w tym niesamowite dzieła sztuki i ślady niedźwiedzi.

Sport i rozrywka

Spływy kajakowe w tym regionie to absolutna konieczność! To doskonały sposób na podziwianie niezapomnianych widoków, niedostępnych dla osób podróżujących samochodem. W Vallon Pont d’Arc znajduje się centrum sportów wodnych, które oferuje wycieczki z przewodnikiem (musisz mieć skończone 7 lat i umieć przepłynąć 25 m). Camping jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania okolicy na rowerze, pieszo lub kajakiem.

Następujące możliwości uprawiania sportu i rekreacji dostępne w pobliżu campingu:

Sport
Quady 16 km od campingu
Rekreacja
Pole golfowe 24 km od campingu
Jazda konna 4 km od campingu
Jazda na rowerze 2 km od campingu
Gokarty 21 km od campingu
Adrenalina Park 19 km od campingu