• Najbliższa plaża: Bezpośredni dostęp

 • Najbliższe miasto: Tar 1km

 • Najbliższe miasta:

  • Novigrad: 11km
  • Porec: 16km
  • Rovinj: 39km
  • Pula: 58km
  • Opatija: 85km

Zwiedzanie

Poreč to miasto o bogatym dziedzictwie kulturowym i historycznym, położone zaledwie 11 km od campingu Lanterna. Polecamy tu szczególnie słynną Bazylikę Eufrazjusza, znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Tylko 30 minut jazdy samochodem wystarczy, by zachwycić się pięknem Rovinj. Położona nieco dalej Pula znana jest przede wszystkim z ogromnego amfiteatru. Także znajdujący się w pobliżu (11 km od campingu) Novigrad warty jest rodzinnej wycieczki - ten popularny kurort, lubiany jest przede wszystkim za doskonałe restauracje i kluby nocne. Warto wybrać się również na wycieczkę z przewodnikiem do Jaskini Beredine i na zakupy przy ulicy Decumanus (12 km od jaskini).

Warto zobaczyć

Park wodny Aquacolors, Półwysep Istria, Chorwacja

Park wodny Aquacolors

Ten fantastyczny park wodny oddalony jest tylko o 17 km. 12 świetnych zjeżdżalni, basen ze sztuczną falą czy długa na 500 m leniwa rzeka zapewnią Twojej rodzinie niezpomnianą zabawę przez cały dzień.

Bazylika Eufrazjusza, Półwysep Istria, Chorwacja

Poreč

Poreč zachwyca kulturalną atmosferą i pięknymi uliczkami. Jest miejscem kultury, rozrywki, słońca oraz ciepłego morza. Czyste plaże i zatoki oraz liczne wyspy są najbardziej rozpoznawalnym symbolem tego pięknego miasta. Znajdująca się tu Bazylika Eufrazjusza to prawdziwa uczta dla miłośników architektury. 

Amfiteatr w Puli, Półwysep Istria, Chorwacja

Pula

Wystarczy godzina jazdy samochodem, by znaleźć się w pięknej Puli ze słynnym amfiteatrem. Położona na południu Istrii, otoczona małymi wysepkami usytuowana jest na siedmiu wzgórzach: Kaštel, Zaro, Arena, Sv. Martin, Opatija sv. Mihovila, Mondipola i Pra Grande. Jest jednocześnie największym i najstarszym miastem półwyspu. Łączy w sobie nowoczesność i niezwykle bogatą historię.

Novigrad, Półwysep Istria, Chorwacja

Novigrad

Jeśli lubisz rozkoszować się lokalną kuchnią lub Twoim żywiołem jest zabawa w nocnych klubach, oddalony o 11 km Novigrad będzie doskonałym wyborem.

Brijuni Safari Park, Półwysep Istria, Chorwacja

Brijuni Safari Park

Przeżyj niezwykłą przygodę w Brijuni Safari Park. Słonie, lamy, zebry i wiele innych, pięknych zwierząt zabiorą Cię do świata dzikiej przyrody. Park usytuowany jest na Wyspach Brijuni, które rozrzucone są wzdłuż południowo-zachodniego brzegu Półwyspu Istria.

Jaskinia Beredine, Półwysep Istria, Chorwacja

Jaskinia Beredine

W pobliżu campingu organizowane są wycieczki z przewodnikiem do Jaskini Baredine. Zobaczysz tu skarbnicę stalagmitów, stalaktytów i podziemnych rzeźb stworzonych przez wodę. Jaskinia jest głęboka na 132 m.

Sport i rozrywka

Masz ochotę na szaloną zabawę? Spróbuj swoich sił na quadach w Kart Cross znajdującym się tylko 12 km dalej! Możesz jeździć nawet w nocy, specjalnie nawodnioną, błotnistą trasą, która zapewni mnóstwo niezapomnianych wrażeń (dostępne jest ubranie ochronne). Dla dzieci przeznaczone są specjalne, zaadaptowane modele quadów. 

Następujące możliwości uprawiania sportu i rekreacji dostępne w pobliżu campingu:

Sport
Quady 1 km od campingu
Rekreacja
Jazda konna 1 km od campingu
Gokarty 5 km od campingu
Wycieczki łodzią 1 km od campingu
Sport
Nurkowanie 1 km od campingu
Windsurfing 1 km od campingu