• Najbliższa plaża: 4km

 • Najbliższe jezioro: 3km

 • Najbliższe miasto: Vilanova i la Geltrú 3km

 • Najbliższe miasta:

  • Sitges: 15km
  • Vilafranca del Penedes: 20km
  • Tarragona: 40km
  • Barcelona: 53km
  • Port Aventura: 60km

Zwiedzanie

Camping Vilanova Park oferuje przede wszystkim znakomitą lokalizację – jadąc w kierunku północno-wschodnim, w przeciągu pół godziny jazdy samochodem lub pociągiem znajdziesz się w cudownej Barcelonie, natomiast kierując się na południowy zachód mniej więcej w tym samym czasie dotrzesz do wspaniałego parku rozrywki Port Aventura, do którego można również dojechać środkami transportu publicznego. Około 30 km od campingu znajduje się Aqualeon, który jako jedyny w Europie łączy funkcje parku wodnego i safari. Od tętniącego życiem kurortu Sitges, znanego z barów, restauracji i klubów nocnych, dzieli Was zaledwie 9 km. Warto również wybrać się do średniowiecznej Tarragony na zwiedzanie, zakupy lub do restauracji albo do któregoś ze wspaniałych nadmorskich kurortów - Salou i Cambrils.

Warto zobaczyć

Barcelona

Barcelona

Słynna Barcelona ze swą niesamowitą architekturą Gaudiego, wspaniałymi kościołami i katedrami, parkami i muzeami znajduje się niemal na wyciągnięcie ręki. Przy campingu położony jest  przystanek autobusowy, z którego przez cały rok regularnie odjeżdżają autobusy do centrum Barcelony (przez Sitges).

Barcelona aquarium, costa dorada, spain

Akwarium w Barcelonie

Będąc w Barcelonie wybierz się do akwarium, gdzie zobaczysz pingwiny, a w podwodnym tunelu odkryjesz tajemniczy świat rekinów. Można tu podziwiać ponad 325 różnych gatunków zwierząt, pokazy delfinów, a dla dzieci przygotowano wiele dodatkowych atrakcji - plac zabaw, mini pociąg i przejażdżki na kucykach.

Sitges

Sitges

Odwiedź popularny kurort Sitges, który słynie ze wspaniałych plaż - w sumie jest ich aż 17! Wzdłuż plaży na terenie miejscowości rozciąga się piękna, otoczona palmami promenada. Co godzinę/ pół godziny, z przystanku przy campingu odjeżdżają autobusy do Sitges i do Barcelony. Podróż do tego pierwszego zajmie Wam ok. 15 minut.

Port Aventura

PortAventura

Zaledwie 60 km od campingu znajduje się park rozrywki Port Aventura pełen kolejek górskich i innych wspaniałych atrakcji dla całej rodziny. Obejmujący pięć obszarów tematycznych, między innymi duży aquapark i trzy pola golfowe. Port Aventura zapewni każdemu dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

Sitges culture

Okoliczne muzea

W regionie znajduje się wiele muzeów, pobyt w których będzie znakomitą lekcją historii i kultury. Najbardziej znane to niewątpliwie Muzeum Picassa w Barcelonie, zawierające bogatą kolekcję dzieł słynnego malarza. Warto również wspomnieć o muzeach w Sitges - muzeum epoki romantyzmu Can Llopis przybliża świat XVIII wieku, natomiast muzeum Cau Ferrat mieszczące się w domu artysty i malarza z przełomu XIX i XX wieku  Santiago Rusiñola, zawiera kolekcję sztuki (między innymi kolekcja szkła, ceramiki, zbiór obrazów).

Costa Dorada, Tarragona

Tarragona

Jeśli pragniecie zgłębić wiedzę na temat kultury regionu, udajcie się do Tarragony - średniowiecznego miasta z ciekawą architekturą z i bogatą rzymską historią. W mieście zwiedzić można starożytny kompleks archeologiczny, w tym słynny amfiteatr.

Aqualeon

Aqualeon

Zwierzęta, zjeżdżalnie wodne, pokazy i gry rodzinne - wszystko to znajdziesz w Aqualeon, jedynym w Europie parku wodnym połączonym z safari. Po niezwykłych emocjach na zjeżdżalniach takich jak Kamikaze czy Czarna Dziura wskocz do autobusu safari, aby zobaczyć słonie i tygrysy lub zatrzymaj się w mini zoo, by zajrzeć do surykatek.

 

Sport i rozrywka

Plaża w miejscowości Vilanova to świetne miejsce na spróbowanie sportów wodnych, a lokalny klub sportowy oferuje pod tym względem mnóstwo możliwości. Możecie spróbować surfingu, wypożyczyć kajaki albo wybrać się na konną przejażdżkę wzdłuż brzegu morza. W pobliżu znajduje się także pole golfowe Portal del Roc (dla klientów campingu przygotowano specjalne ceny z rabatem). Jeśli chcecie udoskonalić swoje umiejętności w golfie, w odległości około 1 km znajduje się centrum treningowe, gdzie znajdziecie m.in driving range.

Następujące możliwości uprawiania sportu i rekreacji dostępne w pobliżu campingu:

Rekreacja
Pole golfowe 1 km od campingu
Driving Range 1 km od campingu
Jazda konna 3 km od campingu
Ściana wspinaczkowa 4 km od campingu
Gokarty 18 km od campingu
Wycieczki łodzią 4 km od campingu
Adrenalina Park 3 km od campingu
Sport
Nurkowanie 4 km od campingu
Windsurfing 4 km od campingu
Kanadyjka 4 km od campingu
Rowery wodne 4 km od campingu
Żaglówki 4 km od campingu
Nurkowanie z rurką 4 km od campingu
Kajaki 4 km od campingu