• Najbliższe jezioro: Bezpośredni dostęp

 • Najbliższe miasto: Hilvarenbeek 5km

 • Najbliższe miasta:

  • Eindhoven: 31km
  • Breda: 33km
  • Nuenen - Van Gogh: 35km
  • Delft: 103km
  • Maastricht: 115km
  • Amsterdam: 120km

Zwiedzanie

Jeżeli pomimo całej palety propozycji atrakcje na campingu będą niewystarczające, 19 km od campingu położony jest największy tematyczny park rozrywki Efteling, oferujący atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Warto zwiedzić historyczne, współczesne miasto Breda z licznymi muzeami sztuki i pięknym XV-wiecznym kościołem. Również kulturalny i artystyczny Eindhoven jest wart podróży, dzięki wielu sklepom, barom i restauracjom, a także muzeom, parkom i teatrom.

Warto zobaczyć

Park rozrywki

De Efteling

De Efteling, największy park tematyczny w Holandii, znajduje się niecałe 20 km od kempingu. Oferuje przejażdżki i atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, a spektakularny pokaz fontann z pewnością spodoba się każdemu.

Hilvarenbeek

Hilvarenbeek

Camping Beekse Bergen otoczony jest pięknymi jeziorami, kanałami i ścieżkami przyrodniczymi, które zapewnią Ci prawdziwy relaks i wytchnienie, jeśli jednak lubisz gwar miejskiego życia, to holenderskie miasto Hilvarenbeek znajduje się w pobliżu.

Safari Park

Beekse Bergen

Dzieci będą bawić się przez cały dzień w strefie rekreacyjnej Beekse Bergen, która posiada rezerwat dzikich zwierząt, park rozrywki z przejażdżkami wodnymi i zabawnymi placami zabaw oraz zoo. Możesz spróbować safari po parku, spacerować, jeździć lub pływać łódką oraz zobaczyć afrykańską sawannę.

Breda

Breda

Warto zwiedzić historyczne i jednocześnie bardzo współczesne miasto Breda z licznymi muzeami sztuki i pięknym XV-wiecznym kościołem. Breda oferuje również eleganckie sklepy i uroczy rynek. Warto odwiedzić także Eindhoven, piękne stare miasto z nowoczesną duszą, w którym znajdują się wspaniałe Muzeum Sztuki Współczesnej oraz wiele sklepów i restauracji.

Święta i festiwale

holland keukenhof tulips garden

Ogrody Keukenhof

Te słynne na całym świecie ogrody to jedno z najpiękniejszych miejsc w Holandii. Otwarte są wiosną i stanowią niesamowitą ucztę dla zmysłów - kwitnie tu ponad 7 milionów cebulek kwiatowych na obszarze ok. 32 ha! Ogrody to idealne miejsce na spędzenie wspaniałego dnia z całą rodziną. Będąc tu nie zapomnijcie odwiedzić wystawy Tulip Mania w pawilionie Juliana. Dzieciom na pewno spodoba się także farma, labirynt oraz plac zabaw. Ogrody przyciągają co roku tłumy odwiedzających - jesli szukasz ciszy i spokoju to proponujemy pojawić się tutaj przed godziną 10:30 lub po 16:00, kiedy wczesnym rankiem światło i wieczorne słońce są idealne do robienia niezapomnianych zdjęć.

kings day, amsterdam, holland, the netherlands

Dzień Króla

Święto narodowe obchodzone 27 kwietnia. Tego dnia ulice holenderskich miast wypełniają ubrane na pomarańczowo tłumy. Większość wydarzeń rozpoczyna się w południe, a największe i najbardziej popularne imprezy odbywają się na Westerstraat, Prinsengracht i Reguliersdwarsstraat. Uwaga: w Dzień Króla wiele głównych muzeów i atrakcji w Amsterdamie jest zamkniętych.

Windmill Days

Dzień Wiatraków i Młynów

Drugi weekend maja to w Holandii Krajowy Dzień Wiatraków i Młynów. Tego dnia 950 wiatraków i młynów wodnych otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Od wieków młyny odgrywają ważną rolę w przetwarzaniu surowców i wytwarzaniu produktów. W ten wyjątkowy weekend młynarze dokładają wszelkich starań, aby udekorować swoje młyny tak pięknie, jak to tylko możliwe, zazwyczaj oferują też wycieczki z przewodnikiem.

Julidans

Julidans

Doroczny festiwal tańca współczesnego w Amsterdamie odbywa się m.in. na różnych scenach w Leidesplein. Tańce wykonywane są przez międzynarodowych artystów prezentujących najnowsze trendy. Teksty, sztuka wizualna, film i taniec miejski też są stałymi elementami tego festiwalu. Dokładne daty na rok 2020 zostaną potwierdzone. 

Sport i rozrywka

Na campingu Beekse Bergen znajduje się plaża nad jeziorem, która doskonale nadaje się do pływania i opalania. Istnieje również wiele szlaków turystycznych gwarantujących kontakt z nieskażoną cywilizacją naturą oraz możliwość jazdy konnej.

Następujące możliwości uprawiania sportu i rekreacji dostępne w pobliżu campingu:

Rekreacja
Pole golfowe 10 km od campingu
Jazda konna 6 km od campingu
Gokarty 10 km od campingu
Wycieczki łodzią 20 km od campingu
Sport
Kanadyjka 2 km od campingu
Rowery wodne 2 km od campingu