• Najbliższa plaża: Bezpośredni dostęp

 • Najbliższe miasto: San Vito lo Capo 5,4km

 • Najbliższe miasta:

  • Trapani: 34km
  • Erice: 40km
  • Castellammare del Golfo: 41km
  • Marsala: 71km
  • Palermo: 103km

Zwiedzanie

Jeśli masz ochotę na odkrycie piękna Sycylii i poznanie większej ilości malowniczych miejsc niż tylko San Vito Lo Capo, wynajmij samochód i odwiedź rezerwaty przyrody Lo Zingaro lub Monte Cofano. Nieco dalej położona jest również Segesta z piękną grecką świątynią, Trapani z malowniczymi wiatrakami, Erice z fantastycznymi restauracjami i pełna starożytnych pozostałości wyspa Mozia. Jeśli jesteś miłośnikiem sportów wodnych, pojedź koniecznie na plażę Citta del Mare oddaloną od campingu o 67 km.

Warto zobaczyć

Lo Zingaro Nature Reserve

Rezerwat przyrody Zingaro

Riserva dello Zingaro to jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych Sycylii. Ogromne, zielone tereny pełne są różnorodnej i rzadko spotykanej fauny i flory. Spacer po rezerwacie wzdłuż wybrzeża pozwoli Wam odkryć urokliwe plaże i zatoczki. Znajdująca się na terenie parku jaskinia Uzzo pokryta jest starożytnymi malowidłami naskalnymi.

Monreale

Monreale

Pochodząca z XII wieku Katedra w Monreale to z pewnością budynek warty zobaczenia - zbudowana w normańsko-arabskim stylu zachwyca szklanymi mozaikami zdobiącymi wnętrza.

Nebrodi Adventure Park

Nebrodi Adventure Park

Jeśli potrzebujesz chwili wytchnienia od wrażeń związanych z poznawaniem historii i kultury Sycylii, Nebrodi Adventure Park będzie doskonałym miejscem. Każdy, bez względu na wiek znajdzie tu coś dla siebie. Trasy ustawione są na różnych wysokościach od 2 do nawet 18 metrów.

Palermo targ

Palermo

Wakacje na Sycylii nie byłyby kompletne bez wizyty w kosmpolitycznym Palermo. Wybierz się na spacer po zabytkowej części miasta, zobacz przedstawienie teatralne, bądź operowe w tutejszym Teatro Massimo, pospaceruj wśród tętniących życiem targowisk lub odwiedź jedną z Wysp Liparyjskich - pobyt na na tej wyjątkowej wyspie z pewnością zaliczysz do niezapomnianych. 

Segestra amphitheatre

Segesta

Wybierz się w podróż w przeszłość i odwiedź położoną w północno-zachodniej części Sycylii Segestę ze świetnie zachowanym amfiteatrem i zapierającymi dech w piersiach widokami. 

Trapani windmills

Wiatraki i saliny w Trapani

Na Waszej liście miejsc do zobaczenia muszą się koniecznie znaleźć wiatraki w Trapani i saliny czyli obszar około 2000 hektarów zbiorników wodnych tzw. „plantacji soli".

Święta i festiwale

Segra della Pasta cu l'Agghia e Sasizza Arrustuta, Buesto Palissolo

Sagra della Pasta cu l'agghia e Sasizza Arrustuta, Buseto Palizzolo (okolice Trapani)

Niezwykłe, kulinarne wydarzenie, organizowane w miejscowości Buseto Palizzolo (prowincja Trapani) - to dzień bezkarnego opychania się makaronem z czosnkiem, migdałami i pomidorami ( czyli Pesto Trapanese) oraz grillowaną kiełbasą. Skosztujcie również uprawianego w regionie melona i popijcie lokalnym winem. Z dniem nieodłącznie związana jest parada mażoretek i orkiestr, która kończy się wspólnym tańcem i świętowaniem na rynku. Data na rok 2020 zostaną potwierdzone.

Sport i rozrywka

Camping El Bahira usytuowany jest blisko rezerwatu przyrody Zingaro zachwycającego przyjezdnych bogatą w niezwykłe formy florą i fauną. Zingaro to 8 km urokliwego wybrzeża ze spektakularnymi klifami wpadającymi do turkusowego morza pełnego bajkowych zatoczek. Jeśli lubisz wypoczywać w ruchu, koniecznie odwiedź plażę Citta del Mare, gdzie możesz spróbować swoich sił w kitesurfingu czy windsurfingu. 

Następujące możliwości uprawiania sportu i rekreacji dostępne w pobliżu campingu:

Rekreacja
Pole golfowe 165 km od campingu
Wycieczki łodzią 4 km od campingu

Wspinaczka

Climbing

Okolice campingu El Bahira są oceniane jako jedne z najlepszych do uprawiania wspinaczki w Europie - od najbardziej znanych skał będzie Was dzielić tylko około 5-10 minutowy spacer. Nieco dalej (20 min jazdy samochodem) czeka na Was ponad 700 tras wspinaczkowych. Tutejsze wapienie nie mają sobie równych i mogą stawić im czoła zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani wspinacze (skala trudności nawet 9a). W październiku odbywa się tu coroczny festiwal wspinaczkowy, na który przyjeżdżają najlepsi wspinacze i celebryci z całego świata.   

Eurocamp Active - Climbing Holidays

Kilka miejsc idealnych do wspinaczki...


WZGÓRZE
 ODLEGŁOŚĆ OD CAMPINGU (KM)
ILOŚĆ TRAS
ŚCIANA
cs_marker1
Pizzo Monaco1.84Północna
cs_marker2
Monte Monaco2.14wszystkie
cs_marker3
Cattedrale Nel Deserto2.947północna
cs_marker4
Scogliera di Sanella
50m - 3km720zachodnia
cs_marker5
Cinema Paradiso8.811północno-zachodnia
cs_marker6
Never Sleeping Wall1116zachodnia
cs_marker7
Parco Ceriolo1233            wszystkie
Eurocamp Active - Climbing

Średnie temperatury i opady na Sycylii

Average Temperature
Average Rainfall

Zarezerwuj przez internet lub zadzwoń do naszego biura: 71 793 22 22