• Najbliższa rzeka: Bezpośredni dostęp

 • Najbliższe miasto: Figline Valdarno 2km

 • Najbliższe miasta:

  • Greve in Chianti: 20km
  • Florencja: 35km
  • Fiesole: 39km
  • Arezzo: 46km
  • Siena: 65km
  • Vinci: 77km

Zwiedzanie

Słynne na cały świat wino Chianti produkowane jest w okolicach campingu Norcenni Girasole Club, a tylko 16 km od campingu (można tu dojechać transportem publicznym) położone jest miasteczko Greve - centrum dystrybucyji wina do całej Toskanii. Warta odwiedzenia jest oczywiście szczycąca się bogactwem historii, architektur i sztuki Florencja. Oprócz zabytków i galerii czeka tu na Was także mnóstwo sklepów, kafejek i restuaracji. Kolejne miasto na liście "miejsc obowiązkowych" to stara i urocza Siena z piękną katedrą na czele. Nie można również pominąć wyjątkowej Pizy pełnej wspaniałych muzeów, której wizytówką został Krzywa Wieża.

Warto zobaczyć

Zoo Pistoia

Zoo Pistoia

Kilka kilometrów od centrum Pistoi, na zboczu wzgórza położone jest wyjątkowe zoo. Jego powierzchnia wynosi 75 tys. m2. Jest to jeden z najbardziej interesujących ogródów zoologicznych na terenie Włoch, ze względu na piękne położenie oraz ilość zebranych w nim gatunków zwierząt. Zobaczyć tu można ponad 600 zwierząt z całego świata m.in. flamingi, lamy, wielbłądy, tygrysy, słonie, hipopotamy oraz niedźwiedzie. Na terenie zoo znajduje się wydzielona specjalnie strefa, gdzie dzieci mogą nakarmić zwierzęta takie jak kozy czy króliki.

San Gimignano

San Gimignano

Spośród wielu klimatycznych, toskańskich miasteczek polecamy szczególnie niezwykłe San Gimignano, które wygląda prawie takie samo jak w XIV wieku. Kręte, stare uliczki, brukowane place, średniowieczne wieże - wizyta tutaj to prawdziwa wyprawa w przeszłość.

Siena

Miejsca warte odwiedzenia

Camping Norcenni Girasole Club jest usytuowany blisko wielu pięknych, toskańskich miast i miasteczek. Camping organizuje wiele atrakcyjnych cenowo wycieczek do największych atrakcji w regionie takich jak Rzym, Pisa, Florencja czy Siena, a także dojazd do pobliskiego Figline Valdarno skąd odjeżdżają pociągi i autobusy w różnych kierunkach.

Parco Avventura Vincigliata

Parco Avventura Vincigliata

10 minut od Florencji, w miejscowości Fiesole, znajduje się fantastyczny park linowy Parco Avventura Vincigliata. Spędź niezapomniany dzień z przyjaciółmi pomiędzy koronami drzew pięknego lasu i zapomnij się pokonując kolejne etapy tras. Park jest odpowiedni dla różnych grup wiekowych.

Florence

Florence

Florencja to zdecydowanie punkt obowiązkowy wizyty w Toskanii i łatwo się do niej dostać pociągiem, bądź autobusem z pobliskiego Figline Valdarno. Mnóstwo w tym niezwykłym mieście renesansowych dzieł sztuki, kościołów i pałaców, a takie miejsca jak Galeria Uffizi czy Galeria Akademii przyciagają tu miłośników sztuki z całego świata.

Figline Valdarno

Figline Valdarno

Figline Valdarno jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania, ze względu na pobliską stację kolejową i przystanek autobusowy z dogodnymi połączeniami do pobliskich miast i miasteczek. Samo Figline Valdarno również ma do zaoferowania kilka zabytkowych miejsc, takich jak kościoły czy klasztory. 

Sport i rozrywka

Ze względu na malowniczą scenerię okolice campingu Norcenni Girasole Club idealnie nadają się na długie spacery. Wskazówki co do tras przygotowano w recepcji campingu. Ciekawą propozycją może okazać się także poznawanie toskańskich wiosek z perspektywy siodła - tylko 3 km od campingu znajduje się stadnina. Jeśli lubisz sporty, które przyprawiają o wyższy poziom adrenaliny, pojedź koniecznie do Firenze (32 km) - znajduje się tu centrum wodnego raftingu. 

Następujące możliwości uprawiania sportu i rekreacji dostępne w pobliżu campingu:

Rekreacja
Driving Range 22 km od campingu
Rafting 32 km od campingu
Adrenalina Park 35 km od campingu