• Najbliższa plaża: 12km

 • Najbliższe jezioro: Bezpośredni dostęp

 • Najbliższe miasto: Saint-Julien-des-Landes 0,2km

 • Najbliższe miasta:

  • St Gilles Croix de vie: 21km
  • Challans: 30km
  • Saint-Jean-de-Monts: 38km
  • Ile de Noirmoutier: 64km
  • Nantes: 89km
  • La Rochelle: 100km

Zwiedzanie

To wybrzeże słynie z bajecznych piaszczystych plaż. Wieczorem wybierz się do Les Sables d'Olonne (pół godziny jazdy na południe), gdzie znajdziesz promenadę z licznymi barami i restauracjami. W uroczej miejscowości Bretignolles-sur-Mer, osiem kilometrów dalej, znajduje się Vendée Miniature.

Warto zobaczyć

Puy de Fou

Le Grand Parc Puy du Fou

Rekonstrukcja XVIII-wiecznej osady, w której przedstawione jest życie jej ówczesnych mieszkańców. Spacerując wśród zabudowań i ogrodów można spędzić długie godziny. Są tu także ruiny XII-wiecznego zamku, w których odbywają się rozmaite turnieje i walki. Jednak największą atrakcją są nocne spektakle na świeżym powietrzu, w których bierze udział 850 osób i 50 jeźdźców konnych! Niesamowite wrażenia gwarantowane.

Sables d'Olonne chateau

Zwiedzanie Les Sables d’Olonne

Dojazd do tętniących życiem barów i restauracji zajmuje tylko pół godziny! Ale to nadmorskie miasteczko jest warte odwiedzenia przede wszystkim ze względu na swoje atrakcje turystyczne. Znajduje się tu nowoczesne muzeum sztuk Musée de l’Abbaye, kościół Notre Dame de Bon Port, latarnie morskie, châteaux, akwarium i wiele innych.

Sables d'Olonne harbour

Piaszczyste plaże Les Sables d’Olonne

To wybrzeże słynie z piaszczystych plaż. Po dniu relaksu nad brzegiem oceanu, wybierz się do Les Sables d’Olonne, gdzie warto (szczególnie o zachodzie słońca) pospacerować po porcie.

Zoo les Sables

Zoo les Sables

W niedużej odległości od wspaniałych atlantyckich plaż znajduje się zoo w Sables d’Olonne, które jest domem dla setek zwierząt takich jak pingwiny, lwy, pandy oraz tygrysy.

Sport i rozrywka

Karting, windsurfing i żeglowanie są dostępne stosunkowo blisko, ale może wolisz trochę bardziej niecodzienny rodzaj aktywności? Niecałe 25 km od campingu znajduje się Velo Rail, gdzie można wypożyczyć specjalnie przystosowane do szyn kolejowych pojazdy- idealne do zwiedzania okolicy.

Następujące możliwości uprawiania sportu i rekreacji dostępne w pobliżu campingu:

Sport
Quady 18 km od campingu
Rekreacja
Pole golfowe 12 km od campingu
Jazda konna 3 km od campingu
Wycieczki łodzią 20 km od campingu
Sport
Windsurfing 21 km od campingu
Rowery wodne 2 km od campingu