Przydatne informacje dotyczące wakacji

Bezpieczeństwo na basenie

Nie na wszystkich campingach są ratownicy, mogą też oni być na campingu jedynie w lipcu i sierpniu lub przez ograniczony czas w ciągu dnia. Zdecydowanie zalecamy nadzorowanie dzieci przez cały czas korzystania z basenów i zjeżdżalni. Dla własnego bezpieczeństwa prosimy o przestrzeganie przepisów dotyczących korzystania z basenu.

Udogodnienia na campingu

Właściciele campingów mogą zdecydować o nieotwieraniu wszystkich obiektów (takich jak baseny, sklepy, bary i restauracje) pomiędzy umówionymi datami otwarcia ośrodka, ze względu na warunki pogodowe, popyt, porę roku lub lokalne przepisy. Ponieważ nie jesteśmy właścicielami campingów, takie wydarzenia są niestety poza naszą kontrolą. Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje, wejdź na stronę internetową campingu.

Sport i rekreacja

Sporty i inne aktywności w terenie oraz zajęcia na świeżym powietrzu wskazane w opisach campingów są organizowane przez lokalne firmy i operatorów. Eurocamp nie angażuje się w te działania, jedynie wskazuje aktywności, które mogą Cię zainteresować. Pamiętaj, żeby sprawdzić przed wyjazdem dokumenty ubezpieczeniowe i upewnić się, że jesteś odpowiednio ubezpieczony.

Wielkość parceli

emptyWielkość parceli zmienia się w zależności od regionu. Zazwyczaj te na śródlądowych campingach są większe niż na wybrzeżu, a włoskie parcele są zwykle stosunkowo małe. Aby Ci pomóc, podajemy w opisie campingu wielkości parceli, która zazwyczaj będzie dostępna na danym campingu, ale należy pamiętać, że nie wszystkie będą takie same. Małe mają mniej niż 80 m², średnie- powierzchnię od 81 m² do 100 m², a duże zajmą ponad 100 m².

Wielkość campingu

emptyJako mały, klasyfikujemy camping mający 300 lub mniej stanowisk, średniej wielkości camping od 301 do 499 stanowisk, a duży camping, jako mający 500 lub więcej stanowisk. Eurocamp zwykle oferuje tylko niewielką część tej całkowitej liczby.

Ilość osób w jednym zakwaterowaniu i dodatkowe osoby przyłączające się do wakacji

Część naszych campingów ogranicza ilość osób, które mogą być zakwaterowane w jednym zakwaterowaniu do sześciu osob. Jeśli jedziesz większą grupą, sprawdź opis campingu. Ograniczamy ilość osób w domkach ze względu na komfort i bezpieczeństwo. Jeśli na część wakacji mają się do Ciebie przyłączyć dodatkowe osoby, musisz nas o tym powiadomić przed wyjazdem.

Baseny

Właściciele campingów mogą zdecydować o nieotwieraniu basenów pomiędzy zakontraktowanymi terminami otwarcia ośrodka. Zazwyczaj są one czynne w maju, ale mogą zostać otwarte tylko wtedy, gdy popyt jest wystarczający. Baseny na campingu są bezpłatne dla klientów Eurocampu, chyba że podano inaczej i zazwyczaj nie są ogrzewane. Nie na wszystkich campingach pracują ratownicy, mogą też być dostępni tylko w lipcu i sierpniu lub przez ograniczony czas w ciągu dnia. Zdecydowanie zalecamy nadzorowanie swoich dzieci przez cały czas korzystania z basenów i zjeżdżalni. Dla własnego bezpieczeństwa prosimy też o przestrzeganie regulaminu basenu.

Stroje kąpielowe

Wielu właścicieli campingów zakazuje wstępu na basen w szortach kąpielowych i bermudach ze względów higienicznych. Na wszelki wypadek zawsze lepiej wziąć ze sobą konwencjonalne stroje kąpielowe. Lokalne prawo wymaga noszenia czepków kąpielowych na włoskich i hiszpańskich campingach. Można je kupić już na terenie campingu. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji, sprawdź stronę interesującego Cię campingu.

Zakwaterowanie sąsiadujące

Żałujemy, że nie możemy zagwarantować spełnienia specjalnych życzeń, w tym prośby o zakwaterowanie sąsiadujące. Możesz złożyć u nas prośbę w momencie rezerwacji, a my powiadomimy no niej naszych przedstawicieli na campingu. Należy jednak pamiętać, że nasi przedstawiciele nie zawsze będą mogli ją spełnić.

Przyjazd na camping

Twoje zakwaterowanie będzie dostępne od godziny 15:00, więc zaplanuj swoją podróż, tak aby dotrzeć na camping w godzinach 15:00-20:00. Szczególnie we Włoszech może się okazać, że bariery campingu zostaną opuszczone w godzinach sjesty. Po godzinie 20:00, nasza recepcja będzie zamknięta, ale nasi przedstawiciele nadal będą znajdowali się na terenie campingu. Większość ośrodków zamyka bramy w godzinach 22:00-08:00, więc jeśli przyjedziesz później, być może będziesz musiał zostawić samochód na zewnątrz i dojść do zakwaterowania pieszo.

Regulamin dotyczący zakwaterowania Eurocamp (wakacje w sezonie 2022) oraz depozyt za obowiązkowe sprzątanie końcowe (wakacje w sezonie 2023)

Dokonując rezerwacji w firmie Greenbank Holidays Limited działającej pod nazwą Eurocamp, rozumieją Państwo i zgadzają się przestrzegać zasad Regulaminu dotyczącego zakwaterowania oraz Obowiązku sprzątania końcowego.

1. Obowiązki klienta

Jesteśmy dumni z zakwaterowania, które udostępniamy naszym Klientom i wymagamy od Nich, aby z należytą starannością dbali o powierzone zakwaterowanie.

W związku z tym, opuszczając miejsce zakwaterowania w dniu wyjazdu Klient zgadza się na:

Wakacje 2022:

Regulamin dotyczący zakwaterowania

 1. sprawdzenie, czy w zakwaterowaniu nie zostały żadne Wasze rzeczy;
 2. wyczyszczenie i opróżnienie lodówki, zamrażarki oraz opróżnienie szafek ze wszystkich produktów spożywczych i innych rzeczy, które nie należą do wyposażenia zakwaterowania;
 3. opróżnienie wszystkich koszy i wyniesienie śmieci do odpowiednich pojemników na campingu;
 4. umycie, wysuszenie i odłożenie naczyń oraz przyborów kuchennych na właściwe miejsce;
 5. wyczyszczenie grilla;
 6. ściągnięcie wypożyczonej pościeli z łóżek, włożenie jej do poszewki na poduszkę i pozostawienie na stole w części dziennej;
 7. wyczyszczenie wszystkich powierzchni, również w łazience.

W przypadku niewywiązania się przez Klienta z któregokolwiek z obowiązków określonych powyżej, Eurocamp będzie zmuszony do wykonania powyższych prac, w związku z czym zastrzega sobie prawo do przeniesienia kosztów takich działań na Klienta w formie opłaty za sprzątanie ("Opłata za Sprzątanie"). Potwierdzamy, że Opłata za Sprzątanie nie będzie wyższa niż rzeczywiste koszty poniesione przez Eurocamp w związku z usuwaniem uchybień w wypełnianiu zobowiązań przez Klienta, powiększone o wszelkie opłaty administracyjne i stawki robocizny poniesione przez nas w związku z takimi działaniami, i nie przekroczy kwoty 100 EUR. W przypadku konieczności uiszczenia Opłaty za Sprzątanie po opuszczeniu campingu przez Klienta Eurocamp skontaktuje się z nim, aby poinformować go:

(i) dlaczego pobiera Opłatę za Sprzątanie,

(ii) o wysokości Opłaty za Sprzątanie oraz

(iii) sposobie uiszczenia Opłaty za Sprzątanie. 

Opłatę za Sprzątanie należy uiścić w ciągu 30 dni od momentu skontaktowania się Eurocampu z Klientem.

Wakacje 2023:

Obowiązek sprzątania końcowego (obowiązkowa kaucja 100 EUR)

Przed wydaniem zakwaterowania Eurocamp pobierze od Państwa obowiązkową kaucję w wysokości 100 EUR.
 
Przed opuszczeniem zakwaterowania Klient powinien:
 
 1. wyczyścić i opróżnić lodówkę, zamrażarkę oraz opróżnić szafki ze wszystkich produktów spożywczych i innych rzeczy, które nie należą do wyposażenia zakwaterowania;
 2. opróżnić wszystkie kosze i wynieść śmieci do odpowiednich pojemników na campingu;
 3. umyć, wysuszyć i odłożyć naczynia oraz przybory kuchenne na właściwe miejsce;
 4. wyczyścić grilla, jeśli był używany;
 5. ściągnąć wypożyczoną pościeli z łóżek, włożyć ją do poszewki na poduszkę i pozostawić na stole w części dziennej;
 6. wyczyścić wszystkie powierzchnie, również w łazience i na tarasie;
 7. zamieść podłogi we wszystkich pomieszczeniach.

Prawo i jurysdykcja

Umowa z Eurocamp i wszystkie sprawy z niej wynikające podlegają prawu irlandzkiemu. Wszelkie spory, roszczenia lub inne sprawy, które wynikną z niniejszej umowy lub w związku z niniejszą umową będą rozpatrywane wyłącznie przez sądy irlandzkie i automatycznie będzie miało zastosowanie tylko prawo irlandzkie.

Obowiązek sprzątania końcowego oraz obowiązek wpłacenia kaucji za sprzątanie zakwaterowania nie mają zastosowania do niektórych zakwaterowań na campingach wymienionych poniżej:

 1. CD013 Sanguli - Masai Lodge
 2. CD012 Cambrils Park - Cambrils Aloha Bungalow (kaucja za zakwaterowanie i sprzątanie bungalowu pobierana jest bezpośrednio przez camping w dniu przyjazdu)
 3. IL019 Bella Italia - Bella Italia Bungalow
 4. PY011 Airotel Pyrénées - Mountain Lodge

Grill

Właściciele campingu/władze lokalne mogą nakładać ograniczenia lub zakazać korzystania z grilla - szczególnie w okresach wysokiego zagrożenia pożarowego. Proszę sprawdzić na stronach campingu w celu potwierdzenia, czy grill jest dostępny przy zakwaterowaniu. Węgiel drzewny nie znajduje się na wyposażeniu.

Opłata klimatyczna i inne opłaty na campingu

Na większości campingów, na których pobierana jest opłata klimatyczna, będzie ona wliczona już w koszt wakacji i opłacana przez Ciebie z góry w momencie dokonywania rezerwacji. Oznacza to, że w dniu przyjazdu na camping nie będzie już ona od Was pobierana. Wysokość opłaty klimatycznej będzie widoczna w podsumowaniu wakacji (rezerwując wakacje online) oraz na rachunku w sekcji "Inne". Na kilku campingach opłata klimatyczna będzie pobierana bezpośrednio przez camping podczas meldowania się. Szczegółowe informacje znajdują się w sekcji "Ważne informacje" na stronie danego campingu. Jest też kilka campingów, które nie pobierają opłaty klimatycznej.

Wiele zajęć na campingu jest bezpłatnych, ale zazwyczaj płaci się za korzystanie z udogodnień takich jak tenis, minigolf, sauna, solarium, rowery wodne, wypożyczalnia rowerów i jazda na kucykach. Na niektórych campingach może być pobierana opłata za inne udogodnienia. Zwykle za pralki i suszarki naliczana jest opłata. Żelazko można wypożyczyć bezpłatnie w recepcji Eurocampu.

Gwiazdki przyznawane campingom

System oceny od 2 do 5 gwiazdek obejmuje ogólnie jakość i zakres udogodnień dostępnych na campingu. Nasze opisy campingów/podana ilość gwiazdek oparte są na oficjalnej klasyfikacji obowiązującej w danym kraju.

Regulamin campingu

Naszych klientów prosimy o przestrzeganie zasad ustalonych dla wygody wszystkich klientów. Na większości campingów obowiązuje cisza nocna po godzinie 22:30. Należy też pamiętać, że nawet najcichsze campingi mogą w sezonie tętnić życiem.

Bezpieczeństwo na campingu

Dla dobrego samopoczucia wszystkich camping będzie wymagać od klientów przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas przebywania na jego terenie. Prosimy o dostosowanie się do ograniczeń prędkości oraz o czujność podczas jazdy samochodem lub rowerem i w czasie poruszania się po drodze. Dzieciom należy towarzyszyć na plaży i na basenie. Wszyscy klienci powinni przestrzegać zasad dotyczących nurkowania, skakania i korzystania z wodotrysków i zjeżdżalni, a także nie biegać na terenie basenu. Tylko jedna osoba na raz może zjeżdżać na każdym torze zjeżdżalni wodnej i wyłącznie ze stopami skierowanymi w dół. Na większości campingów obowiązuje system bezpieczeństwa, ze względu na który może być wymagane wpłacenie zwrotnego depozytu i noszenie opaski na nadgarstku.

Parkowanie na campingu

Zwykle można zaparkować samochód obok miejsca zakwaterowania (chyba, że ​​w opisie parceli podano inaczej). Jeśli twoja rodzina ma dwa samochody, jest mało prawdopodobne, że będziesz mógł zaparkować oba samochody przy zakwaterowaniu. Drugi samochód zwykle musi pozostać na parkingu. Niektóre campingi nie zgadzaja się na parkowanie dwóch samochodów, podczas gdy inne pobierają za to dodatkową opłatę po przyjeździe. Prosimy o  sprawdzenie tego w momencie rezerwacji.

Kids Cluby - Fun Station i Super Fun Station

Uwaga: udział w zajęciach naszych klubów dziecięcych zależy od dostępności. Ograniczamy liczbę dzieci, które mogą uczęszczać do każdego klubu ze względów bezpieczeństwa- zapytaj po przyjeździe na camping naszego przedstawiciela o szczegóły, aby uniknąć rozczarowania. Wszyscy animatorzy z naszych klubów dziecięcych są specjalistycznymi pracownikami, których w przypadku choroby może być trudno zastąpić. Daty i campingi są podawane wyłącznie w celach informacyjnych i mogą ulec zmianie.

Łóżeczka dziecięce

Wymiary łóżeczka dziecięcego wynoszą 101 cm x 71 cm. W mobile home'ach łóżeczko mieści się zazwyczaj w jednej z mniejszych sypialni - drugiej lub trzeciej, po usunięciu jednego z łóżek, jednak w domkach typu Azure i Classic z dwiema sypialniami, łóżeczko mieści się tylko w salonie.

Niepełnosprawni klienci

Niektóre z naszych campingów są odpowiednie dla klientów niepełnosprawnych. Prosimy o sprawdzenie w momencie rezerwacji.

Sjesta

Na południu w czasie sjesty na części campingów mogą być zamknięte baseny i pozostałe udogodnienia.

Podróżowanie po Holandii

Wszystkie osoby w wieku powyżej 14 lat muszą na żądanie okazać ważny dokument tożsamości, jeżeli zostały zatrzymane przez policję lub inne organy ścigania. Paszport lub prawo jazdy to jedyne akceptowalne formy dokumentu tożsamości.