Wakacje na campingach w Austrii

Odwiedź Austrię...

Przepiękna, alpejska część Austrii to kraina zapierających dech w piersiach masywów, krystalicznie czystych jezior, meandrujących rzek, zielonych pastwisk, aromatycznych lasów i dywanów kwiatów pokrywających zbocza gór, doliny i łąki. Niedaleko Salzburga znajduje się wspaniały camping Eurocampu Sportcamp Woferlgut - wymarzone miejsce do delektowania się najpiękniejszym, co Austria ma do zaoferowania: wspaniałymi pejzażami, świeżym górskim powietrzem i wyjątkowym, relaksującym klimatem. Blisko campingu Natterer See czeka na Ciebie cudowna stolica Tyrolu Innsbruck - prawdziwy raj dla amatorów aktywnego spędzania czasu. Odwiedź Austrię i przekonaj się sam, że są takie miejsca na świecie, gdzie czas płynie zdecydowanie wolniej...

Odkryj Austrię, Zell am See

Odkryj Austrię...

Tajemnicze zamki na tle ośnieżonych szczytów Alp, bujne łąki usiane tysiącami polnymi kwiatów, lśniące tafle jezior, śliczne, wiejskie domki to najczęstsze obrazki z Austrii obiecujące odwiedzającym campingi w Austrii niezapomniane przeżycia. Na każdym kroku spotkać tu można ślady pochodzących stąd wielkich artystów, naukowców i polityków – to tutaj tworzyli m.in. Mozart, Beethoven i Freud. Oprócz muzyki i sztuki Austria słynie ze swych ogródków piwnych, gdzie w cieniu starych drzew, delektując się wyśmienitym piwem posłuchać można sentymentalnych piosenek ludowych granych przez wiekowych grajków. Gdy zmęczą Was uroki starych miast i zamarzy się całkowita odmiana, przejrzyste wody jezior zapewnią wspaniałą zabawę amatorom pływania i żeglowania. Ponad 1000 austriackich jezior czyni Austrię wymarzoną destynacją dla miłośników wodnych sportów i wędkowania. Lato jest tu okresem nie tylko relaksu na zielonych łąkach i pieszych wycieczek po pięknych, górskich szlakach, ale także okazją do spróbowania narciarstwa czy snowbordingu na lodowcu!

Poczuj Austrię

Poczuj Austrię...

Malowniczy Tyrol latem to ujmująca mieszanka soczystej zieleni pokrywającej górskie stoki, bieli wiejskich domów, aromatów łąk i smaku doskonałego piwa. Kompozycja białych, wiejskich domów, kopuł strzelistych kościołów, usianych kwiatami pastwisk i przydrożych zajazdów przyciąga tu turystów z całego świata, szukających spokoju i wyciszenia pośród górskich krajobrazów. Austria to także doskonałe miejsce na uprawianie narciarstwa latem - stoki narciarskie w Kaprun oferują śnieg i białe szaleństwo niemalże przez cały rok. Poczuj Austrię przez klimatyczne wioski, pełne pięknej architektury miasteczka, spacery po zielonych stokach i ludzi spotkanych przy kuflu wyśmienitego piwa...

Taste Austria

Posmakuj Austrię...

Kuchnia Tyrolska, podobnie jak kuchnie we wszystkich górskich regionach, słynie z obfitości i sycących kiełbasek oraz sznycli podawanych z ogromną ilością frytek. W Austrii rozwinęła się bardzo kultura picia kawy. Jest ona serwowana oczywiście w towarzystwie wybornych ciastek, czekoladek i wspaniałej, jabłkowej sztrucli z bitą śmietaną. Jeśli jesteś amatorem słodkości, tu będziesz czuł się jak w raju - poznaj Austrię przez smak deserów i zapamiętaj swój pobyt na długo...

Innsbruck, Złoty Dach

Innsbruck

Innsbruck pełen jest architektonicznych perełek: przepięknie wykonane gotyckie, renesansowe i barokowe kamieniczki wtapiają się w malowniczy, górski krajobraz. Zobaczcie koniecznie Złoty Dach i przepięknie zaprojektowany Helblinghaus, który według wielu wyglądem przypomina tort weselny a nie budynek.

Dolina Katschal

Dolina Katschtal

Dolina Katschal, w której położony jest camping Bella Austria to niezwykle malownicze miejsce ze spaktakularymi widokami.

Wodospady Krimml

Wodospad Krimml

Krimmler Wasserfalle znajduje się w Parku Narodowym Hohe Tauern i pod względem wysokości jest najwyższym wodospadem w Austrii i piątym na świecie. Spadająca z 380 metrów woda tworzy spektakularne widowisko. Kierując się wyznaczonymi starannie szlakami można podejść bardzo blisko wodospadu. 

 

Salzburg

Salzburg

Zachwycający swym położeniem na tle alpejskich krajobrazów Salzburg, znany jest przede wszystkim ze wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO barokowego Starego Miasta, wspaniałej katedry i 900-letniego zamku Hohensalzburg.

Seefeld, Tyrol

Seefeld, Tyrol

Usytuowany w pięknym rezerwacie przyrody, Seefeld był dwukrotnie gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Znajdują się tu trasy narciarskie zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Jeśli dopisuje pogoda, miasteczko i okolica są wręcz wymarzone do długich spacerów.