Wakacje na campingach w Austrii

Miejsca warte zobaczenia w Austrii

Innsbruck

Innsbruck

Położony w sercu austriackiego Tyrolu, piękny Innsbruck pełen jest zachwycających budynków z Zamkiem Ambras i Złotym Dachem na czele. Innsbruck przyciąga entuzjastów sportów wspaniałą ofertą propozycji na aktywne spędzanie czasu. 

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel przeszło ogromną metamorfozę z górniczej miejscowści do nowoczesnego ośrodka narciarskiego, jednego z najstarszych i najbardziej znanych w Austrii. Kiedyś średniowieczne, otoczone murami miasteczko, dziś eleganckie miasto idealne na zakupy i spacery jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej ekskluzywnych miejsc w Tyrolu. Aby poznać historię Kitzbühel, warto odwiedzić tutejsze muzeum. 

Saalfelden skiing

Saalfelden

Położone przy Steinernes Meer, płaskowyżu oddzielającym Austrię od Niemiec, Saalfelden jest ulubionym przez narciarzy ośrodkiem narciarskim. Latem miasteczko tętni życiem oferując targ i wiele atrakcji dla całych rodzin. Warto odwiedzić tu stare centrum miasta i napić się doskonałego piwa w jednym z tutejszych barów. 

Salzburg

Salzburg

Wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO Salzburg szczyci się swą muzyczną przeszłoscią. Najwybitniejszy mieszkaniec Salzburga, Mozart, przyniósł mu sławę i wypełnił miasto śladami swej twórczości. Bogaty program kulturalny tworzy ponad 4000 imprez rocznie, a najsłynniejszy z nich to Festiwal Salzburski.

Vienna

Wiedeń

Wiedeń to prawdziwe królestwo muzeów i galerii - będą czuć się tu doskonale miłośnicy sztuki i kulturalnych przeżyć. Również Ci kochający architektoniczne perełki nie będa zawiedzeni, czeka tu na nich Schloss Schonbrunn, dawny Pałac Letni i imponujący Pałac Hofburg. Po dniu wypełnionym odkrywaniem historycznych skarbów, poczuj wyjątkowy klimat Wiednia w jednej z tutejszych kafejek, wsłuchując się w popołudniowy gwar miasta.  

Zell am See

Zell Am See

Tylko kilka kilometrów od campingu Eurocampu Sportcamp Woferlgut znajduje się malownicza miejscowość Zell am See pięknie usytuowana na brzegu alpejskiego jeziora o tej samej nazwie. Otoczony górami popularny kurort oferuje pole golfowe, lodowisko, basen i jazdę konną.