Campingi w Chorwacji - Istria i Dalmacja

W skrócie

Niekończące się plaże, niezliczone małe wyspy...

Spektakularne parki narodowe, starożytne miasta, rzymskie ruiny, pachnące drzewa sosnowe i lśniące Morze Adriatyckie - dodaj do tego popularne kurorty Chorwacji i przepis na doskonałe wakacje masz już gotowy! Pobyt w „Toskanii Chorwacji", jak nazywany jest Półwysep Istria to prawdziwa mieszanka historii, kultury, relaksu przy plaży i sportów wodnych. Camping Lanterna to z pewnością jeden z najlepszych campingów w Chorwacji, camping Umag to prawdziwy raj raj dla miłośników morza i słońca - jedno jest pewne, którykolwiek z campingów wybierzesz, czekają Cię niezwykłe, pełne wrażeń wakacje nad Adriatykiem...

Chorwacja, Novigrad

Poczuj Chorwację...

Wakacje nad chorwackim Adriatykiem, nawet w szczycie sezonu, oznaczają relaksujący wypoczynek na niezatłoczonych plażach, zaciszne zatoki i spokojne wioski z lokalnym kafejkami i barami prowadzonymi przez przyjaznych mieszkańców. Chorwacja to jeden z tych kierunków, gdzie z wypiekami na twarzy można odkrywać bogactwo historyczne regionu przez dobrze zachowane ślady przeszłości. To także kraj szalonej zabawy, tętniącego życia nocego i klubów tanecznych otwartych do samego rana. 

taste Croatia

Odkryj Chorwację od kuchni...

Choć w Chorwacji dominują włoskie dania i przekąski, nie brakuje tu typowo chorwackich przysmaków takich jak na przykład Börek (placek nadziewny mięsem, serem lub jabłakami), który widoczny jest niemal w każdej witrynie piekarni. Godna uwagi jest również pikantna przekąska Ćevapi - grillowany mięsny kotlet podawany w bułce lub chlebku pita. Skosztujcie tu koniecznie chorwackiej wersji włoskiego Prosecco Prošek lub pysznego lokalnego wina Plavac Mali idealnego na słoneczne dni. To będą z pewnością pyszne wakacje! 

Chorwacja, żeglowanie

Zanurz się w historię...

Przez ponad 400 lat Półwysep Istria był pod władaniem Wenecji i do dzisiaj wpływy te są wyraźnie widoczne w kulturze, architekturze i kuchni regionu. Od neolitycznych osad poprzez rzymskie ruiny, aż po malownicze miasteczka-jest tu wiele kuszących atrakcji turystycznych, które skutecznie odciągają urlopowiczów od godzin spędzonych nad krystalicznie czystymi wodami Adriatyku. 

The Brijuni archipelago

Wyspy Brijuni

Wyspy Brijuni to archipelag około 14 malowniczych wysp i wysepek z niezliczoną ilością wyjątkowych gatunków ptaków i roślin. Ze względu na pamiętające czasy średniowiecza budowle i ruiny Wyspy Brijuni to obowiązkowy punkt programu wakacji w Chorwacji dla wszystkich miłośników historii.

Porec, Półwysep Istria, Chorwacja

Poreč

Poreč, choć niewielki, zachwyca wyjątkową atmosferą i malowniczymi uliczkami pamiętającymi V wiek p.n.e. Pozostałości rzymskie widać w miasteczku na każdym kroku, zwłaszcza w znajdujących się tu dwóch świątyniach z I wieku p.n.e.. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od słynnej, bizantyjskiej Bazyliki Eufrazjana.  

Jaskinia Beredine, Istria, Chorwacja

Jaskinia Beredine

Ta spektakularna jaskinia to z pewnością jedna z największych atrakcji turystycznych Istrii. Duże, niezwykłe stalaktyty i stalagmity przybierają najróżniejsze fomy i kształty. Można tu znaleźć na przykład naciek w kształcie Matki Boskiej czy Krzywej Wieży w Pizie. 

Pula Arena, Chorwacja

Pula Arena

Pula słynie przede wszystkim z największego w Chorwacji rzymskiego amfiteatru. Zbudowany w I wieku n.e. mieścił 26 000 widzów. Części kamieni w zabytku niestety brakuje-zostały skradzione w XV w. i użyte do budowy okolicznych domów. Obecnie arena wykorzystywana jest latem do organizacji spektakli, koncertów i festiwali. 

Rovinj, Półwysep Istria, Chorwacja

Rovinj

Tłem do malowniczego, rybackiego portu w Rovinj są urokliwe, pastelowe domki i kręte brukowane uliczki tworzące niezwykły widok, uwielbiany przez turystów. Aby zobaczyć wybrzeże i zachwycić się urokiem Chorwacji, wynajmijcie koniecznie łódź i wybierzcie się w niezapomnianą, pełną pięknych krajobrazów przejażdżkę.