Wakacje na campingu w Chorwacji

Chorwackie miasteczka

Porec

Poreč

Oprócz starożytnych rzymskich pozostałości i gotyckich pałaców można tu zobaczyć wspaniałą Bazylikę Eufrazjusza. Okolica oferuje możliwości uprawiania wielu aktywności sportowych: pływanie, kajaki, jazdę na rowerze i piesze wycieczki to tylko niektóre z nich. Wystarczy krótki rejs statkiem, by dopłynąć na piękne plaże wyspy św. Mikołaja. W Poreču znajdziecie także tętniące życiem kluby nocne i świetne restauracje.

Rovinj, Półwysep Istria, Chorwacja

Rovinj

Znajdujące się kiedyś pod władaniem imperium weneckiego Rovinj, pełne jest dowodów na bogatą historię miasta. Włoskie wpływy widoczne są szczególnie w architekturze, a przede wszystkim w dzwonnicy kościoła św. Eufemii. Po dniu spędzonym na jednej z plaż, której przyjemny cień dają piniowe drzewa, wybierzcie się na wycieczkę łodzią, by na dobre zanurzyć się w niezwykłych, chorwackich krajobrazach.

Umag

Umag

Piękne położenie na Półwyspie w malowniczej zatoce czyni Umag jednym z bardziej popularnych miejsc na Półwyspie Istria. Łączy nowocześność z bogatą historią. Jej śladami są przede wszystkim pochodzące z XIV wieku mury miejskie, pamiętające średniowiecze uliczki czy stare placyki. Umag to także wiele możliwości aktywnego wypoczynku: żeglowanie, nurkowanie, jazda konna czy pływanie to te najpopularniejsze. Możecie tu również znelźć wiele świetnych winiarni, a nawet lokalne SPA.