Wakacje w centralnej Francji

Odkryj szerokie, piaszczyste plaże Atlantyku, górzyste serce Francji lub zatrzymaj się na kieliszek wina w wytwornym châteaux.

Centralna Francja to miejsce, gdzie nie można się nudzić. Rozkoszuj się wysokimi, atlantyckimi falami w Wandeii lub wybierz się do serca Francji i przemierzaj wąwozy Jury. Znajdź czas, aby zatrzymać się na łyk słynnego wina w Burgundii lub zdobądź jeden z wyniosłych alpejskich szczytów. Wybierz się do Doliny Loary i zobacz jak żyli francuscy arystokraci. Potem udaj się do Doronii i odkryj tajemnicze jaskinie i średniowieczne miasta, takie jak Sarlat. Koniecznie wybierz się też na spływ kajakowy malowniczą rzeką i urządź sobie na brzegu piknik z lokalnych przysmaków!

Jesteś miłośnikiem wina?

Dzięki winnicom Burgundii znajdziesz się tak blisko nieba, jak to tylko możliwe! Nawet nazwy miejscowości przypomną Ci o etykietach butelek znakomitego wina: od Chablis po Macon i od Meursault po Beaune. Natomiast miasta w okolicy, jak tętniące życiem Dijon, oferują nie tylko rozkosze podniebienia, ale też fascynującą sztukę i architekturę.

Regiony centralnej Francji

Masz ochotę na winogrona? Zatrzymaj się przy jednej ze słynnych burgundzkich winnic i pamiętaj, żeby zobaczyć również takie perły architektoniczne regionu, jak Abbaye de Fontenay, najstarsze opactwo cysterskie Francji.

Przeczytaj więcej na temat tego regionu ›

Odkryj krainę meandrujących rzek, historycznych miast, imponujących zamków i bogatych winnic. 

Przeczytaj więcej na temat tego regionu ›

Położona pomiędzy Burgundią na zachodzie, a Szwajcaria na wschodzie, Jura ma to co najlepsze z obydwu tych światów. To także region, gdzie znajdziesz imponujące Cascades du Herrison, czyli 31 wspaniałych wodospadów.

Przeczytaj więcej na temat tego regionu ›

Wybierz się do Doliny Loary, znanej jako Ogród Francji" i znajdź jeden z zamków (jest ich tu ponad 1000) lub nalej sobie kieliszek fantastycznego, lokalnego wina.

Przeczytaj więcej na temat tego regionu ›

Chcesz odetchnąć świeżym, górskim powietrzem? Wybierz się w Alpy- idealne dla narciarzy i miłośników przyrody. Ten region słynie z przepięknych górskich szczytów, lodowców i migocących wodospadów.

Przeczytaj więcej na temat tego regionu ›

Odwiedź Wandeę: spaceruj po długich, piaszczystych plażach i spróbuj swoich sił w sportach wodnych na szerokich wodach Atlantyku.

Przeczytaj więcej na temat tego regionu ›