Wakacje na campingu we francuskich Alpach

W skrócie

Odwiedź Alpy

Gotowy na zapierające dech w piersiach widoki majestatycznych gór? To w Alpach znajdują się jedne z najbardziej znanych ośrodków narciarskich na świecie, odwiedzane przez gwiazdy i zwykłych śmiertelników, którzy nie mogą się doczekać, żeby rozpocząć szusowanie. A wiosną, kiedy przychodzi odwilż, cały teren zamienia się w raj dla spacerowiczów, miłośników przyrody i entuzjastów sportu.

Odkryj kuchnię Alp

Podobnie, jak w przypadku większości obszarów alpejskich, jedzenie tutaj wydaje się być obfite, ale niekoniecznie ciężkie. Lokalne specjalności to tartiflette, czyli zapiekanka z ziemniaków i lokalnego sera reblochon lub raclette - potrawa ze specjalnego gatunku sera, podgrzewanego na małych patelenkach i podawanego często z ziemniakami, szynką i ogórkami. Wspaniałemu posiłkowi powinien towarzyszyć równie świetny trunek - koniecznie spróbuj wina musującego Clairette de Die.

Poznaj Alpy

Nasze campingi w Annecy zapewniają dostęp zarówno do Alp francuskich, jak i szwajcarskich, a ośrodek w Le Bour D'Oisans otwiera się na dolinę Romanche i zachwycający Park Narodowy Ecrins. 

Dojazd do campingów w Alpach jest bardzo prosty, natomiast jeśli wybierasz się na wakacje samolotem - w pobliżu znajdują się lotniska w Genewie i Chambery.

Alps, Mont Blanc

Poczuj Alpy

Tu wszystko zachwyca świeżością: powietrze, kwiaty, jedzenie i krajobrazy. Francuskie Alpy, jak żaden inny region odświeżą Twoje zmysły, niezależnie od tego, czy będziesz spacerował po słynnych miastach, czy podziwiał piękno białych szczytów, spokojnych dolin, lodowców i lśniących wodospadów.

top 5 regionu, które musicie zobaczyć
Annecy

Annecy

Annecy to urokliwe, tradycyjne miasto, otoczone alpejskimi szczytami. Jego dumą jest jedno z najpiękniejszych jezior na świecie i bajeczny Pałac na Wyspie. W Annecy organizowane są też liczne imprezy kulturalne i sportowe.

Chambery

Chambery

W Chambery na pewno nie będziesz się nudzić. Tutaj zawsze jest co robić: od uprawiania sportów wodnych, po narciarstwo na stokach, jedzenie w doskonałych restauracjach, poznawanie historii i kultury. Właściwie to po co jechać gdziekolwiek indziej?

Chamonix

Chamonix

Jeśli jazda na nartach jest Twoją pasja, na pewno dobrze znasz tą miejscowość. Możesz dostać się z niej na oszałamiający szczyt Mont Blanc lub po prostu podziwiać zapierający dech w piersiach widok na najwyższy szczyt Europy.

Grenoble

Grenoble

To miasto, będące jednym z największych centrów naukowych we Francji, jest położone w oszałamiającej scenerii, zachwyca też swoimi placami i ogrodami. Zobacz rzymskie mury miejskie, fort Bastille i koniecznie wybierz się na przejażdżkę kolejką turystyczną Chemin de Fer de la Mure.

Lake Geneva

Jezioro Genewskie

Jedno z największych jezior w Europie Zachodniej. Skorzystaj z szerokiej oferty sportów wodnych i ciesz się niezapomnianą przygodą w oszałamiającej scenerii.