Wakacje na campingu we francuskich Alpach

Atrakcje turystyczne Alp

Aix-Les-Bains

Aix-Les-Bains

Położone na skraju największego, naturalnego jeziora we Francji, to znane uzdrowisko i ośrodek sportów wodnych i zimowych. Znajdziesz tu nie tylko wody termalne, balneoterapię, spa i masaże, ale też słynne restauracje.

Annecy

Annecy

To piękne miasto szczyci się jednym z najbardziej malowniczych widoków w regionie, trzema wspaniałymi plażami nad jeziorem, rejsami wycieczkowymi i dużym wyborem sklepów. Letnie festiwale też są obowiązkowym punktem programu! W Annecy odbywa się m.in. międzynarodowy festiwal filmowy i Fête du Lac, na początku sierpnia, któremu towarzyszy fantastyczny pokaz sztucznych ogni.

Chambéry

Chambéry

Dawna stolica księstwa Sabaudii i Piemontu jest trochę bardziej włoska niż francuska. Stare miasto jest zdominowane przez zamek, a historyczne uliczki i imponujące budynki wydają się stworzone do podziwiania w czasie niespiesznego spaceru. W Chambéry znajduje się też pięć muzeów i jeden z największych zegarów w Europie.

Chapelle du Mont-St-Michel

Chapelle du Mont-St-Michel

Spektakularnie położona Chapelle du Mont-St-Michel znajduje się w odległości krótkiej jazdy samochodem od Chambéry i oferuje wspaniałe widoki na Dolinę Chambéry i szczyty gór Belledonne.