Wakacje w Burgundii

Wakacje w Burgundii

Odwiedź Burgundię

Położona w centralnej Francji, Burgundia ma bogatą historię, dzięki czemu jest doskonałym miejscem dla osób szukających prawdziwie francuskiej atmosfery. Jednocześnie to region idealny dla aktywnych, a przede wszystkim raj dla miłośników wina. Niezależnie od tego, czy usiądziesz z kieliszkiem na świeżym powietrzu, czy spróbujesz tego wspaniałego trunku w kameralnej restauracji, będziesz cieszyć się każdą chwilą swojego pobytu w Burgundii.

Taste Burgundy, Beef Bourgignon

Odkryj kuchnię Burgundii

Nazwy miejscowości w Burgundii, brzmią jak spis asortymentu najlepszych sklepów winiarskich. Beaune, Chablis, Macon i Meursault- na pewno już to kiedyś słyszałeś. Koneserzy wina będą zachwyceni! Jednak samym trunkiem nie zaspokoisz apetytu. Na szczęście znajdziesz tu kuchnię obfitą, jak nigdzie indziej we Francji. Nie powinno Cię zdziwić, że wino w tym regionie jest stosowane także do przygotowywania wielu dań, w tym słynnego Boeuf Bourguignon.

Placeholder

Poznaj Burgundię

Przespaceruj się po szlakach wiodących do malowniczych miast i miasteczek. Zatrzymaj się przy takich perłach architektury, jak Abbaye de Fontenay- najstarsze opactwo cysterskie we Francji. Zrelaksuj się łowiąc ryby, grając w golfa, uprawiając sporty wodne i jeżdżąc na rowerze. Ale przede wszystkim wybierz się do winnicy i skosztuj jej odurzających produktów. W Burgundii taka wycieczka jest obowiązkowa!

Placeholder

Poczuj Burgundię

Burgund to bogaty, głęboki czerwony kolor, który emanuje siłą i pasją. Sama Burgundia również pasuje do tego opisu. Kiedyś był to niezwykle potężny i bogaty region Europy, dziś w jego granicach wciąż znajduje się mnóstwo pasji i smaku, czego dopełnieniem są wspaniałe wina. Wielu naszych klientów, spędzających wakacje nad Loarą, w Dordonii, Szampanii lub na Jurze odwiedza również Burgundię, żeby cieszyć się słynnymi rocznikami.

Burgundy Top 5 Attractions
Burgundy vineyards

Winnice

Znakomite wina Burgundii są legendarne. Winnice rozciągają się tu aż po horyzont i możesz w nich znaleźć różne odmiany winorośli, z których produkowane jest orzeźwiające, białe Chablis, czy czerwone, wysublimowane Pouilly-Fumé. Po winnicach, zarówno większych, jak i mniejszych rozsianych po całej okolicy, organizowane są wycieczki.

Beaune

Beaune

Miasto położone w samym sercu regionu było niegdyś rezydencją książąt Burgundii. Dziś Beaune nadal jest pełne splendoru, co czyni je jedynym z bardziej interesujących miejsc w Burgundii. Odwiedź tu XV-wieczny szpital ze wspaniałą fasadą i spędź trochę czasu w muzeum wina.

Dijon

Dijon

Dijon słynie ze swoich kulinarnych specjałów, z których najbardziej znana jest musztarda. To uniwersyteckie miasto jest eleganckie i ozdobione imponującymi pomnikami, które upamiętniają wydarzenia z jego historii. Koniecznie zobacz Wieżę Filipa Dobrego (316 stopni).

Morvan Regional Natural Park

Parc naturel regional du Morvan

Wizyta w parku o wybitnych walorach przyrodniczych będzie idealnym wstępem do poznania krajobrazów tego wspaniałego regionu. Turyści piesi i miłośnicy natury, odkryją w Burgundii zalesione wyżyny, jeziora i malownicze miasteczka ze wspaniałymi brasserie, serwującymi lokalne wina (przez co zwiedzanie może skończyć się już w porze lunchu).

Basilica of Saint-Madelaine

Bazylika Świętej Marii Magdaleny

Winnice Burgundii czynią ten region sławnym, ale jego prawdziwą duszę stanowią zabytki sakralne, zwłaszcza łącząca w sobie architekturę romańską i gotycką, bazylika Saint-Madelaine.

Jaka jest pogoda w Burgundii?

Burgundy average temperature
Burgundy average rainfall