Wakacje na campingu w Burgundii

Atrakcje turystyczne Burgundii

Auxerre

Auxerre

Miasto usytuowane na wzgórzu nad rzeką Yonne, z ładnym portem otoczonym średniowiecznymi domami. Wśród imponujących budynków Auxerre znajduje się gotycka katedra św. Szczepana, wieża zegarowa z XV wieku i Muzeum Leblanc-Duvernoy ze wspaniałymi gobelinami.

Avallon

Avallon

To wspaniałe, ufortyfikowane miasto przetrwało przez wieki nie jedno oblężenie. Teraz jego dumne mury, z widokiem na rzekę Cousin, stają w obliczu kolejnej inwazji, ale liczni turyści przybywają w pokoju.

Beaune

Beaune

Miasto położone w samym sercu regionu było niegdyś rezydencją książąt Burgundii. Dziś Beaune nadal jest pełne splendoru, co czyni je jedynym z bardziej interesujących miejsc w Burgundii. Odwiedź tu XV-wieczny szpital ze wspaniałą fasadą i spędź trochę czasu w muzeum wina.

Besancon, Cathedral St Jean.

Besancon

Do najważniejszych zabytków Besancon należy XVI-wieczny Palais Granvelle, XII-wieczna katedra św. Jana i XIX-wieczy zegar astronomiczny.

Dijon notre dame

Dijon

Rozkoszuj się skarbami Dijon (a także musztardą!), w tym XI-wiecznym kościołem St Etienne, Musée des Beaux Arts i wspaniałą XIII-wieczną katedrą Notre Dame.

Vezelay

Vézelay

Położone na wzgórzach i oferujące wspaniałe widoki miasto, jest oazą spokoju. Zgub się w plątaninie krętych uliczek, podziwiaj misterne detale architektoniczne i odwiedź Bazylikę Świętej Marii Magdaleny, gdzie znajdują się jej relikwie.