Wakacje na campingu w Dolinie Loary

W skrócie

Odwiedź Dolinę Loary

Wszyscy uwielbiamy Lazurowe Wybrzeże, ale może tym razem pojedziesz dalej w głąb Francji i odkryjesz wspaniałą Dolinę Loary, krainę bujnej zieleni, łagodnych pagórków i olśniewających châteaux? Ponieważ wiemy, że większość naszych klientów lubi łączyć plażowanie i zwiedzanie, wiele naszych campingów w tym regionie ma dostęp do plaży nad rzeką lub jeziorem.

explore loire

Poznaj Dolinę Loary

Poza wspaniałymi zamkami, Dolina Loary może poszczycić się urokliwymi miastami, takimi jak Tours, Orleans, Montichard czy słynące z pięknej katedry i wyścigów samochodowych Le Mans. W zasięgu ręki jest też atlantyckie wybrzeże Wandei, gdzie znajdziesz oszałamiające widoki, wiekowe miasteczka i moc wodnych atrakcji.

feel Loire

Poczuj Dolinę Loary

Podobno nad Loarą znajduje się ponad 300 baśniowych pałaców. Jednak obawiamy się, że nie ma żadnej nagrody za odwiedzenie ich wszystkich... Loara jest też znana jako Ogród Francji", więc ci, którzy mają ochotę na winogrona, poczują się tutaj jak w raju, szczególnie, że winnic jest jeszcze więcej niż zamków! Koniecznie wybierz się na wycieczkę po nich i spróbuj najlepszych, lokalnych trunków.

Taste Loire wine

Odkryj kuchnię Doliny Loary

Trudno byłoby wybrać tylko jedno typowe dla Doliny Loary danie. Wybór jest tak duży! Bliskość Atlantyku gwarantuje wspaniałe owoce morza, często podawane z lokalnie uprawianymi warzywami. Bardzo popularny jest quenelles de brochet - rodzaj knedli ze szczupakiem i rillettes de tours, pyszna wieprzowe pasta doprawiona bouquet garni. A kiedy już stwierdzisz, że jedzenie w tym regionie jest znakomite, spróbuj win, wśród których znajdziesz takie klasyki jak Sancerre, Pouilly-Fumé, Saumur i Vouvray.

top 5 regionu, które musicie zobaczyć
Chateau D’Azay-le-Rideau

Chateau D’Azay-le-Rideau

Dawny zamek obronny, przebudowany w latach 1518-1527 zachwyca baśniowymi wieżyczkami i kolekcją arrasów flamandzkich. Usytuowany jest na małej wysepce otoczonej przez rzekę Indre.

Château de Chambord

Château de Chambord

Ta wspaniała renesansowa budowla, rzekomo zaprojektowana w części przez Leonarda da Vinci, jest największym z zamków w Dolinie Loary. Jednym z jego mieszkańców był król Polski Stanisław Leszczyński, teść Ludwika XV.

Le Mans

Le Mans

W Le Mans, najbardziej znanym z 24-godzinnego wyścigu samochodowego, warto zobaczyć Vieux Mans- stare miasto, otoczone najwspanialszymi rzymskimi murami we Francji oraz piękną, romańską katedrę św. Juliana, pierwszego tutejszego biskupa.

Tours

Tours

Stolica departamentu Indre i Loara, średniowieczne miasto Tours, zachwyca piękną gotycką katedrą, starówką i wąskimi uliczkami pełnymi stylowych sklepów, tętniących życiem barów, kawiarni i znakomitych restauracji.

Troo

Trôo

Piękna wioska nad Loarą przez wieki zapewniała swoim mieszkańcom bezpieczeństwo. Jej najstarsze obiekty mieszkalne pochodzą z XII wieku i są chętnie wybierane jako miejsce wypoczynku przez eleganckich Paryżan.

Jaka jest pogoda w Dolinie Loary?