Wakacje na campingu w Dolinie Loary

Historia Doliny Loary

Château de Chenonceau

Château de Chenonceau

Dzięki swoim pięknym łukom wznoszącym się nad rzeką Cher i wspaniałej renesansowej architekturze, Chenonceau zdaje unosić się nad wodą. Ten romantyczny zamek został zbudowany na początku XVI wieku i prawie zawsze znajdował się w rękach kobiet. Obecnie jest, zaraz po Wersalu, najchętniej odwiedzanym przez turystów, francuskim zamkiem.

Château d’Ussé

Château d’Ussé

Witamy w bajkowej krainie! Urzekający Zamek w Ussé jest uważany za inspirację dla Śpiącej królewny" Charlesa Perraulta. Ten fantazyjny château z wieżami i tarasowym ogrodem jest częściowo udostępniany turystom.

Château de Chambord

Château de Chambord

Największy zamek nad Loarą został zbudowany w latach 1519-59. Wewnątrz znajduje się 440 komnat połączonych 75 klatkami schodowymi. W latach 1724-1733 mieszkał w nim po utracie tronu i wygnaniu z Polski, Stanisław Leszczyński.

Orléans cathedral, Joan of Arc

Orlean

Podczas wojny stuletniej, to właśnie temu miastu przybyła na pomoc Joanna d'Arc na czele armii francuskiej. Na pamiątkę wyzwolenia Orleanu, 8 maja obchodzone jest święto. Najbardziej znana jest historyczna dzielnica miasta Vieil Orléans i Katedra św. Krzyża.