Wakacje na campingu w Dolinie Loary

Atrakcje turystyczne Doliny Loary

Tours

Tours

To, być może najpiękniejsze miasto nad Loarą ma wiele wspaniałych zabytków. Place Plumereau w średniowiecznym centrum miasta zachwyci Cię swoją urodą, a gotycka Cathédrale St-Gatien jest obowiązkową pozycją.

Saumur

Saumur

Ze wzgledu na to, że wiele jego budynków zostało zbudowanych przy użyciu lokalnego, kremowego wapienia jest znany jako Białe Miasto". Saumur rozciąga się po obu brzegach Loary, a jego stylowy zamek oferuje spektakularne widoki na okolicę.

Loches

Loches

Malowniczemu Loches udało się uniknąć tłumów turystów. Po tym jak przejdziesz przez XV-wieczną bramę, zbadasz uroczą, starą dzielnicę i zwiedzisz zamek z XII wieku, zgodzisz się, że wizyta tutaj to naprawdę wyjątkowe doświadczenie.

Chinon

Chinon

Dzięki częściowo zrujnowanemu zamkowi i malowniczym średniowiecznym uliczkom wycieczka do Chinon sprawia wrażenie podróży w czasie. Kamień, z którego zbudowano zamek, został wydobyty ze zbocza, na którym stoi, a utworzone w ten sposób jaskinie są dziś używane do przechowywania wina.

Blois

Blois

Miasto przez wieki było siedzibą królewską, a górujący nad nim zamek jest jednym z największych w Dolinie Loary. Warto odwiedzić tu także fascynujące Museé de l'Objet - ze wspaniała kolekcją sztuki współczesnej, a następnie skosztować pysznych lokalnych wypieków.