Wakacje na campingu w Dordonii

W skrócie

Odwiedź Dordonię

Ten francuski departament to część jednego z najbardziej przesiąkniętych historią regionów Francji- Nowej Akwitanii. Dordonia zachwyca pięknymi krajobrazami, malowniczymi, ufortyfikowanymi miastami, zamkami i winnicami. Tym, którzy szukają aktywnego wypoczynku polecamy popularne tutaj spływy kajakowe po urokliwych, meandrujących rzekach.

Explore the Dordogne

Poznaj Dordonię

Niezależnie od tego, czy chodzi o urocze Rocamadour, czy inne malownicze średniowieczne miasteczka- ich historia wypełniłaby całe tomy! Jaskinia Lascaux oferuje wspaniale zachowane paleolityczne malowidła, a Préhisto Parc odkrywa realia życia neandertalczyka, czy człowieka z Cro-Magnon. Z kolei spływy kajakowe to popularny sposób na odkrywanie regionu- na własną rękę lub podczas jednej z wielu organizowanych tu wycieczek.

Feel the Dordogne

Poczuj Dordonię

Wypoczywając na campingu w Dordonii znajdziesz się wśród meandrujących rzek, historycznych miast, imponujących zamków i bogatych winnic. Ale to nie wszystko... Zwiedzaj piękny region aktywnie: wędrując, jeżdżąc na rowerze, obserwując ptaki, wędkując i pływając kajakiem. A kiedy od nadmiaru wrażeń zrobi Ci się gorąco- chłodne prehistoryczne jaskinie powitają Cię echem przeszłości.

Taste the Dordogne

Odkryj kuchnię Dordonii

Przy takiej ilości atrakcji nie będziesz miał dużo czasu na jedzenie. Ale spróbuj, bo Dordonia to miejsce słynące ze swoich grzybów (w szczególności trufli), confit i kontrowersyjnego fois gras. Nie wspominając już o oleju z orzechów włoskich, kozim serze, puree z kasztanów i miodzie. Przed powrotem na swój idylliczny camping w Dordonii, spróbuj jeszcze czerwonego wina Cahors lub Bergerac i słodkiego, białego Monbazillac.

top 5 regionu, które musicie zobaczyć
Canoeing the Dordogne River

Spływy kajakowe wzdłuż rzeki Dordogne

Lubisz pływać kajakiem? Jednym z najpopularniejszych sposobów na zwiedzanie okolicy są spływy kajakowe. Będziesz miał do wyboru dużo zorganizowanych wycieczek, które pozwolą Ci poznać rzekę i słynne kaniony.

La Roque Gageac

La Roque Gageac

To urocza, malutka miejscowość wtulona pomiędzy klif, a wstęgę rzeki Dordogne. Oprócz zapierających dech w piersiach widoków można podziwiać też groty, w których niegdyś mieszkali jaskiniowcy.

Lascaux Cave

Jaskinia Lascaux

W tej, odkrytej przez bawiących się chłopców, jaskini znajdują się jedne z najwspanialszych przykładów sztuki paleolitu. Turystom udostępniana jest tylko, ulokowana w pobliżu, wierna kopia jaskini.

Rocamadour

Rocamadour

To niezwykłe miasteczko wydaje się być przyczepione do krawędzi urwiska. Ze szczytu góry rozciąga się fantastyczny widok na okolicę, a w Chapelle Notre Dame znajduje się rzeźba Czarnej Madonny, do której chorzy modlą się o cudowne uzdrowienie. Rocamadour słynie również z koziego sera, produkowanego wg historycznej receptury.

Sarlat

Sarlat-la-Canéda

Sarlat to piękne średniowieczne miasto z domami z żółtego piaskowca i tętniącymi życiem ulicami, na których występują lokalni artyści. W każdą sobotę odbywa się tu targ na którym można kupić lokalne produkty, takie jak trufle, czy sery.