Wakacje na campingu w Dordonii

Atrakcje turystyczne Dordonii

Agen, Lot, plums

Agen

Zajdujące się mniej więcej w połowie drogi między Bordeaux i Tuluzą, Agen jest najbardziej znane ze śliwek uprawianych w sąsiednich wioskach. Koniecznie spróbuj tu pysznych nalewek owocowych.

Bergerac vineyards

Bergerac

Piękny port rozciągający się po obu stronach rzeki Dordogne. Bergerac jest także centrum produkujacego wina regonu, więc po odwiedzeniu muzeum wina, możesz wybrać się do restauracji i rozkoszować wyśmienitą kuchnią oraz doskonałym trunkiem.

Beynac-et-Cazenac

Beynac-et-Cazenac

Zamek Beynac jest usytuowany na stromym urwisku nad jednym z najbardziej atrakcyjnych odcinków rzeki Dordogne. Kręcono tu sceny do wielu filmów m.in. „Goście, goście" z Jeanem Reno i „Joanna d'Arc" Luca Bessona.

Domme

Domme

Historyczne Domme zachwyca pięknem labiryntów malowniczych uliczek i średniowiecznych bram.

Montignac

Montignac

Stara dzielnica to koktajl architektury z XIV, XV i XVI wieku połączonej z nowoczesnymi barami i restauracjami.

Perigueux

Perigueux

Zobacz charakterystyczną Katedrę św. Fronta powstałą w latach 1120-1150 i Musée du Périgord z prehistorycznymi artefaktami sprzed ponad 70 000 lat.

Rocamadour

Rocamadour

Oszałamiająca miejscowość zbudowana na stromej skale. Rocamadour od wieków jest popularnym miejscem pielgrzymkowym, znajdującym się na szlaku św. Jakuba do Santiago de Compostela.

Sarlat

Sarlat-la-Canéda

Tętniące życie miasto targowe oferujące więcej średniowiecznych, renesansowych i XVII-wiecznych budynków w jednym miejscu niż jakakolwiek inna miejscowość we Francji.