Wakacje na campingu na Jurze

W skrócie

Odwiedź Jurę

Spędź wakacje w malowniczej krainie poprzecinanej przez głębokie, wydrążone przez rzeki, kaniony. Nasi klienci często zatrzymują się na Jurze podczas podróży na Południe, ale warto zatrzymać się tu na dłużej, nie tylko przejazdem. Najbliższe lotniska znajdują się w Genewie i Lyonie, więc możesz się tu wybrać także na wakacje bez samochodu. Na Jurze piękne widoki, bujne zielone lasy, spektakularne jeziora, wodospady i winnice masz na wyciągnięcie ręki! Pamiętaj, żeby nie ominąć takich atrakcji regionu, jak wodospady Hérisson i Cirque de Baume w Lons-le-Saunie.

Feel Jura

Poczuj Jurę

Położona pomiędzy Burgundią na zachodzie i Szwajcarią na wschodzie, Jura cieszy się tym, co najlepsze z obu tych światów, dzięki czemu jest idealnym regionem na wakacje na campingu. Usłysz szum rzek płynących przez głębokie kaniony i spadających w dół widowiskowymi kaskadami. Rozkoszuj się też spokojem i ciszą średniowiecznych miasteczek, zruinowanych zamków i odosobnionych jaskiń...

jura, chateau chalon, wine

Odkryj kuchnię Jury

Biały kurczak z Bresse (poulet de Bresse) i wołowina z Charolais to lokalne specjały, ale tutejsza kuchnia, należąca do najbardziej urozmaiconych we Francji, oferuje dużo więcej. Od czekolady, po ser i kiełbaski, wszystkie produkty są tu doskonałej jakości. Spróbuj vin jaune, tradycyjnego wytrawnego, mocnego wina o intensywnej żółtej barwie, które leżakuje co najmniej 6 lat w starych  dębowych beczkach i zachowuje swoją żywotność nawet przez 100 lat!

Explore Jura

Poznaj Jurę

Od razu możesz zaplanować tutaj dłuższe wakacje. W trakcie krótkiego pobytu, naprawdę nie będziesz miał czasu zobaczyć wszystkich pięknych, historycznych miast, takich jak Dijon, Beaune i Chablis. Nie wspominając już o zamkach, jeziorach, parkach i oczywiście jaskiniach! 

top 5 regionu, które musicie zobaczyć
Baume-les-Messieurs

Baume-les-Messieurs

To miejsce, gdzie spotykają się trzy imponujące doliny jest uważane za jedną z najpiękniejszych miejscowości we Francji. Koniecznie zobacz jaskinie, opactwo benedyktyńskie i tradycyjne domy.

Besançon

Besançon

Miejsce urodzenia Victora Hugo, miasto pełne zabytkowych budynków i muzeów. Warto zajrzeć do katedry św. Jana, gdzie znajduje się niezwykły zegar astronomiczny pokazujący godzinę, datę i porę roku w 16 strefach geograficznych.

Cascades du Herrison

Cascades du Herrison

Wybierz się na spacer przez magiczną dolinę i zobacz 31 wodospadów! Najbardziej znane to Saut Girard (30 m wysokości), Grand Saut (60 m) i Eventali (65 m).

Dino Zoo

Dino Zoo

Park dinozaurów w Réclère to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę. Sprawdź, czy znasz nazwy wszystkich prehistorycznych gadów i spędź dzień pełen wrażeń. Połącz też swoją wizytę z wycieczką do jaskiń Réclère, położonych tuż koło parku.

Hiking along the river Doubs

Spacer wzdłuż rzeki Doubs

Wzdłuż rzeki Doubs ciągnie się jedna z najbardziej romantycznych tras Jury. Wybierz się na spacer, a jeśli w trakcie wędrówki zgłodniejesz - znajdziesz tu wspaniałą restaurację, i nawet jeśli będziesz na drugim brzegu rzeki, właściciele zadbali o głodnych piechurów i przygotowali małą łódź, która w razie potrzeby przetransportuje Cię na drugią stronę.