Wakacje na campingu na Jurze

Atrakcje turystyczne Jury

Strasbourg

Strasbourg

Stolica Alzacji to historyczne miasto zdominowane przez strzelistą wieżę jednej z najpiękniejszych katedr we Francji. Zobacz też Petite France - malowniczy obszar, w którym rzeka dzieli się na cztery, połączone mostami kanały.

Kaysersberg

Kaysersberg

Malownicze miasto z ufortyfikowanym mostem i ruinami zamku stanowiącymi część murów miejskich.

Geneva

Genewa

Piękne szwajcarskie miasto położone wśród oszałamiających alpejskich krajobrazów. Wybierz się na wycieczkę statkiem po jeziorze lub idź wzdłuż Quai du Mont Blanc i zobacz najwyższą fontannę na świecie, wspaniałą Jet d’Eau.

Doucier, Herrisson

Doucier

Z tej atrakcyjnej, otoczonej naturalnymi jeziorami miejscowości, można wybrać się na spacer leśnymi szlakami wzdłuż rzeki Hérisson.

Dole, Maison de Pasteur

Dole

Początki Dole sięgają XI wieku, a spacer po starym mieście zapewni Ci fascynującą podróż w przeszłość. Zobacz XVI-wieczny kościół Notre Dame z niezwykłym, omszałym dachem lub miejsce narodzin Ludwika Pasteura (Maison Natale de Pasteur) i Musée Pasteur.

Dijon Notre Dame

Dijon

W centrum Dijon można znaleźć wszystko, od gotyckich kościołów, takich jak XIII- wieczna Notre Dame, po wąskie brukowane uliczki. Warto wybrać się również do starej dzielnicy kupieckiej i muzeum musztardy w firmie Amora.

Colmar

Colmar

Urocze, średniowieczne miasteczko z wąskimi, brukowanymi ulicami wzdłuż, których ciągną się malownicze XVI-wieczne domy.

Champagnole

Champagnole

Champagnole, zwane „Perłą Jury" to świetne miejsce na spędzenie popołudnia - warto wybrać się tu na smakowity lunch.

Besançon

Besançon

Besançon to obowiązkowy punkt programu dla miłośników pięknej architektury. Począwszy od renesansowych fasad na Grand Rue, aż po oryginalny zegar astronomiczny - czeka tu na Ciebie mnóstwo zachwycających zabytków.

Arbois

Arbois

Arbois to miejscowość położona pośród imponujących lasów i najbardziej znanych w regionie winnic. Wybierz się na degustację wina i zobacz dom, gdzie mieszkał Ludwik Pasteur.