Wakacje na campingu w Vendée

W skrócie

Odwiedź Vendée

Wandea leży w północno- zachodniej Francji i słynie ze swojego szerokiego, atlantyckiego wybrzeża. Ładne plaże, malownicze portyi i czarujące historyczne miasta- camping w Wandeii spodoba się całej rodzinie.

Całe kilometry plaż są standardem podczas wakacji tutaji, ale będziecie mieli jeszcze wiele do odkrycia. Pomyśl o degustacji wina, wędrówkach, średniowiecznych miastach i wspaniałych parkach rozrywki...

vendee, jard sur mer

Poznaj Vendée

Campingi w Wandei oferują idealne warunki dla osób chcących spędzić pełne wrażeń wakacje na świeżym powietrzu. Ten północno-zachodni region cieszy się jednymi z najlepszych plaż we Francji i jest wspaniałym miejscem na spróbowanie swoich sił w sportach wodnych, takich jak kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing i wiele innych.

Po spakowaniu torby plażowej wybierz sie na wycieczkę do doskonałych kurortów takich jak Les Sables d’Olonne i skosztuj lokalnych specjałów na kolacji w marinie. Kolejny dzień możesz wypełnić zajęciami na świeżym powietrzu i zobaczyć moczary na Ile de Noirmoutier oraz cudowny rezerwat ptaków w Marais Poitevin.

Feel Vendee, surfing

Poczuj Vendée

Wystaw twarz do słońca. Poruszaj palacami w wodach Atlantyku. Ślizgaj się po wysokich falach. Posłuchaj śpiewu ptaków w rezerwacie. Spróbuj doskonałego wina. Zasznuruj buty turystyczne. Zjedź z wysokiej zjeżdżalni w parku wodnym. Poczuj trzepot małych skrzydeł na Wyspie Motyli. Przeżyj to wszystko podczas wakacji z Eurocampem.

Taste Vendee, moules frites

Odkryj kuchnię Vendée

Wandea znajduje się tuż obok Doliny Loary, regionu słynącego z produkcji wina. W samej Wandei również znajdziesz mnóstwo winnic. Wypróbuj Muscadet lub Gros Plant, aby poznać prawdziwy smak regionu.

Koniecznie zamów też moules frites, jedną z ulubionych we Francji potraw. W menu wielu restauracji znajdziesz huîtres de Vendée Atlantique- ostrygi świeżo złowione w wodach Atlantyku. Uważaj na Troussepinette, mocny lokalny aperitif serwowany z sokiem z tarniny.

top 5 regionu, które musicie zobaczyć
Île de Noirmoutier

Île de Noirmoutier

Podczas przypływu można tu dotrzeć tylko przez imponujący most, bo droga zostaje szybko przykryta wodą! Na wyspie znajdziesz wiele pięknych plaż i klejnotów architektury oraz park wodny Oceanile.

Saintt Jean de Monts

St-Jean-de-Monts

Ta część Cote de Lumière jest bardzo popularna ze względu na 8-kilometrowy odcinek piaszczystej plaży oznaczonej błękitną flagą.

La Route du Sel

Solne żniwa

Poznaj fascynujący proces pozyskiwania soli morskiej. Zobacz specjalne baseny, w których woda morska stopniowo odparowuje, pozostawiając skrystalizowaną sól, gotową do zbiorów.

Le Puy du Fou

Le Puy du Fou

To cieszący się ogromną popularnością, jeden z najoryginalniejszych francuskich parków rozrywki, którego motywem przewodnim są najważniejsze wydarzenia historyczne.

Les Sables d’Olonne marina

Les Sables d’Olonne

Tętniące życiem nadmorskie uzdrowisko słynące z niekończących się plaż i wspaniałej przystani. Wytrząsnij piasek ze swoich butów na czas wizyty w majestatycznym XV-wiecznym zamku St Clair lub Musée des Guerres de Vendée.