Wakacje na campingu w Vendée

Atrakcje turystyczne Vendée

La Rochelle, Vendee

La Rochelle

La Rochelle, dzięki swoim lśniącym, wapiennym fasadom jest znana również jako La Ville Blanche (Białe Miasto). Chociaż twierdza, będąca jednym z głównych ośrodków hugenotów, ucierpiała podczas oblężenia w 1628 roku to uroczy, stary port pozostał nietknięty. Zobacz wieże La Chaine i St Nicholas, między którymi był rozciagany kolosalny łańcuch broniący portu.

St-Gilles-Croix-de-Vie

St-Gilles-Croix-de-Vie

St-Gilles-Croix-de-Vie to bezkresne plaże, port rybacki i stare miasto czarujące atmosferą minionych czasów. Szczególnie warto zobaczyc kościół św. Gillesa.

Les Sables d’Olonne, Vendee

Les Sables d’Olonne

Ważny port jachtowy i ośrodek rybołówstwa. Wybierz się tu do Muzeum Muszli i odpocznij na fantastycznych plażach.

Nantes, Château des ducs de Bretagne

Nantes

Nantes słynie ze swoich parków i ogrodów. Warto zwiedzić średniowieczny Château des Ducs de Bretagne i wybrać się do Muzeum Sztuk Pięknych, gdzie znajdują się min. dzieła Picassa i Moneta.

Île d’Oléron

Île d’Oléron

Urocza wyspa pełna malowniczych miast i wiosek, kolorowych domków rybackich oraz targów z lokalnymi specjałami. Wizyta tutaj nie będzie kompletna bez zwiedzania Château d’Oléron.

Île de Ré

Île de Ré

Kredowe klify i wydmy przyciągają na wyspę mnóstwo ptaków. Znajdziesz tu urocze nadmorskie miasteczka, w których można obserwować świat i delektować się słynnymi lokalnymi ostrygami.