Wakacje na campingu w Bretanii

W skrócie

Odwiedź Bretanię

Bretania- kraina zachwycająca łagodnym klimatem, niezapomnianymi zachodami słońca, wspaniałymi plażami, sielskimi wioskami i historycznymi miastami, to idealne miejsce na wakacje na campingu. Spakuj okulary przeciwsłoneczne i kieruj się na złote, piaszczyste plaże północnej Bretanii. Zobacz surowe cyple i malownicze wioski rybackie. Potem udaj się na południe, gdzie możesz cieszyć się pięknymi, starymi lasami i urokami błękitnej zatoki. Wybierz Breatnię jako kierunek swoich kolejnych wakacji z Eurocampem i odkryj dla siebie ten fantastyczny region.

Poznaj Bretanię

Podczas wakacji na campingu w Breatanii koniecznie zobacz prehistoryczne menhiry w Carnac i spektakularne krajobrazy zatoki Morbihan. Szerokie piaszczyste plaże i spokojne wody od Carnac do La Baule są idealne na chwile relaksu i odpoczynku. A w głębi lądu czekają na Ciebie tętniące życiem miasta, spokojne wioski, malownicze wrzosowiska, stare lasy i imponujące zamki.

Poczuj Bretanię

Pobyt z Eurocampem na campingu w Bretanii to całkowicie beztroskie wakacje. Odkryj całe kilometry wybrzeża z piaszczystymi plażami, fascynującymi formacjami skalnymi, latarniami i uroczymi przystaniami. W głębi lądu podróżuj przez eleganckie miasteczka i zaciszne wioski, sącz białe wino i przymierz tradycyjne bretońskie koronkowe nakrycie głowy!

Odkryj kuchnię Bretanii

Bretania to prawdziwy ogród Francji. W sezonie nigdzie nie znajdziesz lepszych warzyw i owoców. Tutejsze owoce morza należą do najlepszych nie tylko we Francji, ale też na świecie. Region słynie z cydru, muscadet i naleśników, a także gâteau breton, bogatego maślanego ciasta, znajdującego się w każdej szanującej się boulangerie. Dla ciekawego nadzienia, warto spróbować lokalnej, mięsnej specjalności kig ha farz.

top 5 regional highlights and things to see
Beg Meil

Beg-Meil

Beg-Meil to idealne miejsce na rodzinne wakacje. Kręte ścieżki prowadzą tu do wspaniałych piaszczystych plaż takich jak Oiseaux i La Cale czy położonych za wydmami Sèmaphore i Grande Beach.

Carnac Stones

Menhiry w Carnac

Wśród zielonych krajobrazów Carnac znajdują się tysiące, tajemniczych, neolitycznych megalitów. Słowo menhir pochodzi z bretońskiego i stanowi połączenie wyrazów men (kamień) oraz hir (wysoki).

Mont St Michel

Mont St Michel

Po drugiej stronie granicy z Normandią znajduje się jeden z najsłynniejszych zabytków Francji-wspaniałe opactwo benedyktyńskie, wzniesione na skalistej wyspie pływowej, którą w czasie przypływu ze stałym lądem łączy jedynie grobla.

Oceanopolis

Océanopolis

Jedyne w swoim rodzaju akwarium, w którym możesz podziwiać wszystko, co pływa w polarnych, tropikalnych i umiarkowanych wodach oceanicznych. W 50 różnych akwariach znajdziesz między innymi ryby rozdymkowate, lwy morskie i pingwiny.

Quimper

Quimper

Najstarsze miasto Bretanii ze swoimi malowniczymi uliczkami to wspaniałe miejsce na spacery. Koniecznie zajrzyj do katedry St Corentin i Musée des Beaux Arts.

Jaka jest pogoda w Bretanii?

Brittany average temperature
Brittany average rainfall