Wakacje na campingu w Bretanii

Atrakcje turystyczne Bretanii

Guérande

Warto odwiedzić półwysep Guérande i zobaczyć pola solne, które rozsławiły ten obszar. Sól morska od setek lat jest tu w tradycyjny sposób zbierana przez solnych żniwiarzy.

Quiberon

Quiberon to tętniący życiem popularny kurort z ogromną piaszczystą plażą, ładnym portem i znakomitymi restauracjami, serwującymi owoce morza. Z Port Maria można wybrać się na wycieczkę łodzią na Belle-Île, Houat i Hoedic.

Auray

Auray wita gości zachwycającym labiryntem brukowanych uliczek, prowadzących do malowniczego portu. Miasto słynie z zaciętej bitwy o Auray, która rozegrała się w czasie wojny stuletniej. Dzisiaj, w niedzielne i poniedziałkowe poranki, możesz tu powalczyć o najlepsze lokalne produkty na targu.

St Malo

St Malo to nie tylko gwarny i popularny port promowy, ale też jedno z najładniejszych i najbardziej urokliwych miast jakie widziałeś! Stare miasto znajduące się w obrębie murów jest labiryntem brukowanych uliczek i wysokich budynków z granitu.

Concarneau

Port będący centrum rybołówstwa we Francji. Zwiedzający mogą przeżyć prawdziwą przygodę i wsiąść na łódź do połowu sardynek, a wczesnym rankiem (od poniedziałku do czwartku) zobaczyć aukcję ryb. 

Quimper

Położone w malowniczej dolinie, stare miasto targowe, emanuje celtyckim urokiem. Dawna stolica Finistère to spokojne i przyjemne miejsce, gdzie do dziś możesz kupić tradycyjne bretońskie stroje. Warto się wybrać do XIII-wiecznej katedry St Corentin, Musée des Beaux Arts i tętniącego życiem targu Halles St François.

Brest

Ten stary port morski znajduje się w jednym z najwspanialszych naturalnych portów we Francji. Widoki na morze są tu niesamowite, ale odwróć na chwilę wzrok i odwiedź imponujący Pont de l'Iroise i Océanopolis.

Vannes

Otoczona murem, średniowieczna stolica Breatnii z malowniczymi domami i popularnym akwarium. Koniecznie odwiedź ładny Port de Plaisance oraz Port St Vincent- bramę do miasta od strony morza.