Wakacje na campingu w Normandii

W skrócie

Odwiedź Normandię

Brama do północnej Francji, idealny region na wakacje na campingu! Normandia jest pełna historii i tajemnic. To miejsce znane z legendarnych bitew, ale obecnie bardziej słynie ze swoich fantastycznych butelek słynnego cydru i calvadosu...Krajobraz jest tu bardzo urozmaicony, a tempo życia niespieszne. W Normandii znajdziesz wystarczająco dużo atrakcji, żeby zapełnić całe dni, bez względu na to, czy jest to krótki wypad, czy coroczne wakacje.

Poznaj Normandię

Od niezliczonych sadów i bujnych, zielonych pastwisk po wzgórza, wąwozy i zalesione doliny- każda kolejna wyprawa to nowe widoki. Twoją uwagę na pewno przyciągnie słynna tkaniana z Bayeux i plaże, na których w 1944 roku lądowali alianci. Modne kurorty, takie jak Honfleur pozwolą Ci spędzić dzień w szykownym towarzystwie. A na wielbicieli dużych plaż czeka Côte d’Albatre (Wybrzeże Alabastrowe).

Poczuj Normandię

Twoje oczy się zaświecą na widok wspaniałych krajobrazów, uroczych wiosek, zabytkowych kościołów i zamków. Twoje pozostałe zmysły zareagują na aromaty właśnie przygotowywanego posiłku i świeżo upieczonego chleba. Ale to nie wszystko! Niesamowite wybrzeże, usiane małymi wioskami rybackimi, eleganckimi kurortami i białymi klifami, na pewno zawróci Ci w głowie.

Odkryj kuchnię Normandii

Region słynie ze świeżych ostryg, przegrzebków i homarów. Kurczak gotowany w calvadosie i śmietanie to ulubione danie główne. A na deser, czy może być coś lepszego niż tarte aux pommes, a następnie deska znakomitych miejscowych serów? Całości dopełniają wspaniałe jabłka, z których powstaje słynny normandzki cydr i wyśmienita brandy z Calvados.

top 5 regional highlights and things to see
Bayeux Tapestry

Bayeux

W miejscowym muzeum znajdziesz wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, tkaninę z Bayeux. To słynne, ręcznie haftowane płótno przedstawiające podbój Anglii przez Wilhelma I Zdobywcę. Długość tkaniny wynosi aż 70 metrów!

Deauville

Deauville

Dla tych którzy lubią życie na poziomie, to eleganckie nadmorskie miasteczko, oferujące połączenie nowoczesności i tradycji z odrobiną uroku, będzie idealne. Bajeczna promenada, wspaniałe sklepy, piaszczysta plaża i bogaty program imprez kulturalnych sprawiają, że miasto tętni życiem.

Le Mont Saint Michel

Mont Saint Michel

Średniowieczne opactwo św. Michała Archanioła nad kanałem La Manche również znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Majestatyczna góra, którą podczas przypływu wody morskie odcinają od stałego lądu, jest celem pielgrzymek z całego świata.

Omaha Beach

Plaża Omaha

Omaha to prawdopodobnie najbardziej znany odcinek plaż, na którym w 1944 roku wylądowały siły aliantów. Wybierz się do centrum dla zwiedzających, a na imponującym cmentarzu oddaj hołd poległym.

Rouen

Rouen

Rouen, znane jako miasto w którym w 1431 roku spalono na stosie Joannę d'Arc, jest pełne arcydzieł architektury religijnej. Najsłynniejszym z nich jest gotycka katedra Notre Dame, uwieczniona w serii obrazów Claude'a Moneta.

Jaka jest pogoda w Normandii?