Wakacje na campingu pod Paryżem

Campingi pod Paryżem

Eurocamp holidays in Paris
Eurocamp holidays in Paris
Eurocamp holidays in Paris

Camping La Croix du Vieux Pont

Berny-Rivière , Paryż

  • Popływaj w lagunowym jeziorze na terenie campingu
  • Ciesz się relaksującym drinkiem na tarasie baru przy plaży
  • Wybierz się na wycieczkę do magicznego Disneylandu

Czytaj więcej na temat tego campingu ›
Zobacz camping › Udostępnij
Dodaj do obserwowanych

Camping Paryż

Paryż to jedno z tych miast, które przynajmniej raz w życiu trzeba zobaczyć! Wieża Eifflakatedra Notre Dame, LuwrPola ElizejskieMontmartre czy Galeria Lafayette...Podczas wakacji na naszym kempingu pod Paryżem będziecie mogli poznać największe atrakcje francuskiej stolicy. Wycieczka do Paryża z campingu nie będzie problemem! Przy okazji warto też odwiedzić Disneyland Paryż, który gwarantuje spełnienie dziecięcych marzeń i świetną zabawę dla całej rodziny. Dobra pogoda w Paryżu latem jest niemalże gwarantowana, więc możecie zaplanować nie tylko zwiedzanie zabytków Paryża, ale też rejs po Sekwanie. Zarezerwujcie pobyt na kempingu pod Paryżem i spędźcie wyjątkowy czas w jednym z najpiękniejszych na świecie miast.


Campingi blisko Paryża 


Paryż tchnie magiczną atmosferą. W panoramę metropolii harmonijnie wpisują się perły architektury sprzed lat, awangardowe rzeźby, imponujące budowle oraz małe targi i sklepiki. Spacery po szerokich bulwarach wprowadzają w świat wspaniałych kolekcji muzealnych oraz kwitnących parków i ogrodów. Spektakularny widok ze słynnej, wznoszącej się 320 m nad miastem Wieży Eiffla jest wpsaniałą wizytówką Paryża. Piękne rozety średniowiecznej katedry Notre Dame, imponujące kopuły znajdującej się na szczycie wzgórza bazyliki Sacre Coeur czy artystyczno-literackie serce miasta Montartre, to tylko wybrane obiekty, których nie można pominąć przy zwiedzaniu stolicy Francji. W Paryżu nie brakuje akcentów polskiej kultury. Camping blisko Paryża da Ci wyjatkową okazję poznania historii i pięknych zabytków tego magicznego miasta. Wybierz camping La Croix du Vieux Pont blisko Paryża zapomnij się we Francji!


Kuchnia Paryża 


Bogate tradycje kulinarne uczyniły z paryskiej kuchni wielce wyrafinowana sztukę. Bez względu na to, czy rodzinny obiad zaplanujecie w ekskluzywnej restauracji czy w małej knajpce, zawsze możecie liczyć na wyśmienity posiłek. Dania przyrządza się tu głównie z drobiu i ryb a najpopularniejsze dodatki to oliwa z oliwek, świeże pomidory i grzyby. Niezwykle popularne są tu crepes – cienkie naleśniki podawane na słodko lub faszerowane grzybami, serem lub mięsem. Nie można również zapomnieć i niezliczonej ilości serów pleśniowych, które w połączeniu z wytrawnym winem są prawdziwą ucztą dla podniebienia. 


Campingi w Paryżu - atrakcje turystyczne 


Luwr – jedna z głównych francuskich rezydencji królewskich oraz słynne muzeum gromadzące dzieła pochodzące z kolekcji kolejnych władców Francji, a także wspaniałe zbiory sztuki egipskiej, etruskiej, greckiej, rzymskiej oraz islamskiej. 


Muzeum d’Orsey – muzeum mieszczące się w odrestaurowanym budynku dworca kolejowego z 1900 roku. Zgromadzono tu kolekcje francuskiego malarstwa, rzeźby i dzieła sztuki z przełomu IX w i XX w. Najcenniejsza część zbiorów to obrazy słynnych impresjonistów, m.in. Moneta, Renoire’a, Maneta, Degasa czy Van Gogha. 


Cité des Sciences et de l'Industrie – muzeum położone w północno-wschodniej cześci Paryża, w Parku Villette. Znajduje się tu bogata kolekcja najnowszych osiągnięć techniki i wynalazków naszych czasów. Główna sala wystawowa Explora podzielona jest na części tematyczne, m.in. Ocean, Przestrzeń czy Kosmikę. 


Wersal – siedziba królów Francji, pałac olśniewający przepychem, otoczony bajkowymi atrakcjami. 


Eurodisneyland – najsłynniejszy park rozrywki w Europie, wspaniała zabawa dla całej rodziny.