Wakacje na campingu pod Paryżem

W skrócie

Odwiedź Paryż

Powiedz Bonjour" miłości, pięknej architekturze, sztuce i dobremu jedzeniu podczas wakacji na campingu blisko Paryża. Na pewno widziałeś zdjęcia Wieży Eiffla i romantyczne filmy, których akcja rozgrywa się w stolicy Francji, ale obiektyw nie potrafi uchwycić wszystkiego. Wybierz się na Pola Elizejskie i poczuj, że całe miasto staje przed Tobą otworem. Niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza wizyta, czy odwiedzałeś Paryż już wcześniej, nie zabraknie Ci rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Obejrzyj fantastyczną kolekcję sztuki w Luwrze, zajrzyj do eleganckich ogrodów Tuileries, zrób zakupy w Galleries Lafayette, odkryj Montmartre, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Notre Dame, Sacré Coeur oraz olśniewający pałac w Wersalu, na zachód od Paryża. Możesz również urządzić sobie wycieczkę śladami wybitnych Polaków - w końcu Paryż to miasto, gdzie żyli i tworzyli Adam Mickiewicz, Fryderyk Chopin, czy Juliusz Słowacki. Nasz camping jest idealną bazą wypadową do zwiedzania miasta i okolic, a także Disneylandu.

Taste Paris

Odkryj kuchnię Paryża

Jedzenie to prawdziwa pasja paryżan. W każdej części miasta znajdziesz liczne kawiarnie, piekarnie, bary i bistra. Jeśli masz ochotę spróbować lokalnych specjalności, zamów potage st-germain (intensywnie zielony krem z groszku), a następnie stek z frytkami i ciasto Paris-Brest. Uwaga: to wspaniałe, wypełnione kremem pralinowym ciasto w kształcie pierścienia jest bardzo uzależniające!

Explore Paris, The Seine

Poznaj Paryż

Wielka historia, wspaniała architektura i romantyczna atmosfera, przeplatają się w całym Paryżu tworząc wyjątkowe szlaki, które możesz odkryć. Wspaniałym sposobem na zwiedzanie miasta jest rejs statkiem wycieczkowym. Kursują one codziennie w górę i w dół Sekwany, mijając wszystkie najważniejsze zabytki. Magiczny Disneyland jest oddalony od miasta o zaledwie 32 km- bilety tam warto kupić z wyprzedzeniem, już w momencie rezerwacji wakacji na campingu.

Sacre Coeur, Monmatre, Paris

Poczuj Paryż

Podczas zwiedzania Paryża odpręż się w kawiarni przy maślanym croissancie i filiżance café au lait. Zapomnij się w Luwrze podziwiając setki wspaniałych dzieł sztuki i usiądź na chwilę na schodach artystycznego Montmartre. Wejdź na plan filmowy w Disneylandzie, a później weź głęboki oddech i zamów żabie udka.

top 5 regional highlights and things to see
Eiffel Tower

Wieża Eiffla

Zbudowana na wystawę światową w 1889 roku, Wieża Eiffla miała upamiętniać setną rocznicę rewolucji francuskiej. Obecnie jest to jedna z najsłynniejszych wież świata. Wybierz się windą na najwyższy taras widokowy, skąd można podziwiać oszałamiającą panoramę miasta.

Moulin Rouge

Moulin Rouge

Powstały w 1889 roku kabaret, którego charakterystycznym znakiem jest wielki, czerwony młyn. Zarezerwuj miejsce na występ i zobacz słynnego kankana tańczonego na historycznej scenie.

Notre Dame Cathedral

Katedra Notre Dame

Notre Dame to arcydzieło francuskiej architektury gotyckiej, którego budowę rozpoczęto w 1162 roku, a zakończono dopiero w połowie XIV wieku. Katedra znana jest na całym świecie, między innymi dzięki powieści Dzwonnik z Notre Dame" autorstwa Victora Hugo. Obecnie odbudowywana po pożarze jest niedostępna dla odwiedzających, ale warto choćby z daleka spojrzeć na tą wyjątkową, będącą jednym z symboli Paryża, świątynię.

The Louvre

Luwr

Przejdź pod ogromną szklaną piramidą Luwru i obejrzyj wyjątkową kolekcję obrazów i rzeźb. Dawny pałac królewski to obecnie muzeum, w którym znajdziesz takie arcydzieła, jak Wenus z Milo czy Mona Lisa, Leonarda da Vinci.

Disneyland Paris

Disneyland Paris

Zmień dziecięce marzenia we wspaniałe wspomnienia podczas wycieczki do Disneylandu. Zobacz magiczny świat Disneya, który budzi się do życia podczas parady, zrób zdjęcie z Myszką Miki i pokręć się na fantastycznych karuzelach.

Jaka jest pogoda w Paryżu?