Wakacje na campingu w Paryżu

Sport i rekreacja

The French Open

French Open

French Open, jeden z czterech turniejów tenisowych zaliczanych do Wielkiego Szlema, to jedna z największych imprez sportowych we Francji. Co roku, przez dwa tygodnie, 500 najlepszych tenisistów na świecie walczy o zwycięstwo na słynnych, czerwonych kortach imienia Rolanda Garrosa. Może następnym razem, zobaczysz zwycięski serwis na własne oczy?

Tour de France

Tour de France

Tour de France jest najbardziej znanym na świecie wyścigiem kolarskim, odbywającym się co roku w lipcu. Wyścig podzielony jest na etapy-rozgrywane są pojedyncze wyścigi z jednego miasta do drugiego, a zawodnicy pokonują trasę dookoła Francji (czasem wjeżdżają też do sąsiednich krajów!). Jeśli lubisz jeździć na rowerze, wybierz się na Pola Elizejskie i zobacz jak zwycięzca przekracza paryską linię mety.

Golf, Paris

Golf

W pobliżu Paryża znajduje się pięć klubów golfowych, w tym Paris International Golf Club, który zaprojektował słynny golfista - Jack Nicklaus. Możesz też zagrać w Golf National blisko Wersalu lub Golf de Chantilly, położonym ok. 40 minut na północ od Paryża.

Base Régionale de Loisirs de Bois-le-Roi

Base Régionale de Loisirs de Bois-le-Roi

Wybierz się na wycieczkę do tego 75-hektarowego parku, gdzie możesz spróbować jazdy konnej, golfa, tenisa, strzelania z łuku, windsurfingu i pływania kajakiem. Upewnij się tylko, że będziesz miał trochę czasu na podziwianie widoków: park jest położony pomiędzy brzegiem Sekwany, a Lasem Fontainebleau.