Wakacje na campingu w Paryżu

Historia Paryża

Arc de Triomphe

Łuk Triumfalny

Ten imponujący pomnik znajduje się na skraju Pól Elizejskich, po środku placu Charles'a de Gaulle'a. Arc de Triomphe został zamówiony w 1806 roku przez Napoleona, żeby uczcić jego zwycięstwa, ale aż do 1836 roku pozostawał nieukończony. Wybierz się tam o 18.30, żeby zobaczyć płomień rozpalany każdego wieczoru, ku czci Nieznanego Żołnierza.

Eiffel Tower

Wieża Eiffla

Wycieczka do Paryża nie byłaby kompletna bez zobaczenia najbardziej charakterystycznego obiektu w mieście- słynnej na całym świecie Wieży Eiffla. Została ona zbudowana w 1889 roku na paryską wystawę światową. Początkowo wieża, która nie podobała się dużej części Paryżan, miała zostać rozebrana po 20 latach. Ostatecznie stała się symbolem Francji, odwiedzanym przez miliony turystów. Najlepsza pora na zwiedzanie to wczesny poranek lub wieczór, kiedy można uniknąć długich kolejek.

Paris art, Louvre

Sztuka

Paryż to miato pełne sztuki klasycznej, architektury religijnej i fantastycznych muzeów. Zobacz w Luwrze Mona Lisę, jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie i wybierz się do uważanego za arcydzieło architektury Centre Pompidou, gdzie mieści się Muzeum Sztuki Nowoczesnej.