Wakacje na campingu w Paryżu

Atrakcje turystyczne

Pierrefonds

Château de Pierrefonds

Warto wybrać się na wycieczkę do Pierrefonds, gdzie imponujący, średniowieczny zamek dominuje nad krajobrazem. Zamek jest dostępny dla zwiedzających, w środku znajduje się galeria sztuki.

Fontainebleau hiking

Fontainebleau

Jeśli masz ochotę na stylową eskapadę, odwiedź Pałac w Fontainebleau. Ta dawna rezydencja królewska to jeden z największych we Francji zespołów pałacowo-parkowych. Odkryj też Las Fontainebleau, wielki kompleks leśny, będący ulubionym miejscem odpoczynku mieszkańców Paryża.

Compiègne

Compiègne

Wizyta w Compiègne jest obowiązkowa dla miłośników historii. To nie tylko miejsce, gdzie do niewoli dostała się Joannę d'Arc, ale przede wszystkim miasto w którym podpisano w 1918 roku rozejm kończący I wojnę światową. Jeśli chcesz spędzić trochę czasu na powietrzu, przejdź się przez bujnie zielony Forest de Compiègne nad rzeką Aisne.

Wersal

28 kilometrów na południowy- zachód od Paryża znajduje się najwspanialszy i najsłynniejszy zamek Francji: Château de Versailles. Dawny pałac królewski w którym mieszkał Ludwik XVI i Maria Antonina emanuje luksusem. Przespaceruj się po spektakularnych ogrodach i zobacz elegancką Salę Lustrzaną, gdzie w czerwcu 1919 roku podpisano Traktat Wersalski.

Giverny, Monets gardens

Giverny

Przenieś się w głąb obrazu jednego z najwybitniejszych, francuskich malarzy. Claude Monet mieszkał i tworzył w Giverny od roku 1883, aż do śmierci w 1926 roku. Odwiedź dom Moneta i zobacz lilie wodne, które zainspirowały najsłynniejszy obraz twórcy impresjonizmu.