Wakacje na campingu w Pikardii

W skrócie

Odwiedź Pikardię

Wybierz się na wakacje do pięknego regionu północnej Francji, poprzecinanego wzgórzami i rzekami. Nasze campingi w Pikardii znajdują sie w pobliżu wybrzeża, gdzie długie złote plażę przeplatane są eleganckimi kurortami i białymi, kredowymi klifami. Odwiedź pole bitwy nad Sommą, które co roku przyciąga wielu turystów. Nie przegap też wycieczki do Amiens i katedry Notre-Dame d’Amiens. To arcydzieło sztuki gotyckiej dominuje nad miastem i jak wiele innych atrakcji w regionie jest łatwo dostępne z naszych campingów.

picardy regional specialities

Poznaj kuchnię Pikardii

Rozkoszuj się kuchnią północnej Francji, próbując specjałów, które Pikardia robi najlepiej.

Na obiad zamów pot-au-feu, bogaty gulasz wołowy, spróbuj też słynnego pasztetu z kaczki- paté de canard d'Amiens. Na prawdę wyjątkowym daniem jest agneau de pré-salé. To jagnięcina pochodząca z Baie de Somme, obszaru Pikardii, gdzie morze zalewa pastwiska, zostawiając na źdźbłach trawy sól, dzięki czemu mięso pasących się tam jagniąt jest wcześniej solone".

picardy, beaumont hamel cemetary, poppy fields

Odkryj Pikardię

Krwawa historia i kwitnąca przyroda sprawiają, że Pikardia jest intrygującą krainą. Jeśli masz ochotę wyruszyć z campingu, siądź za kierownicą i zwiedź Pikardię samochodem, pozwól sobie też na chwilę oddechu nad jeziorem i nieśpieszne podziwianie malowniczych wzgórz.

Pojedź w kierunku wybrzeża i zatrzymaj się w nadmorskim kurorcie Le Toquet, uważanym za najbardziej eleganckie miejsce w regionie i wspaniałą pamiątkę szalonych lat dwudziestych.

Dalej wzdłuż wybrzeża znajdziesz słynną Dunkierkę. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, wizyta na historycznych plażach lub w dolinie Sommy, daje możliwość lepszego poznania i zrozumienia przeszłości.

Picardy, Somme railway

Poczuj Pikardię

Odwiedź pole bitwy nad Sommą. Zatrzymaj się, pozwól sobie na chwilę zadumy. Wybierz się w podróż pociągiem parowym. Krzycz ile sił w płucach w parku rozrywki. Poczuj zapach gotowanych na parze małży. Spróbuj wypatrzeć choć kilka z 250 gatunków ptaków. Podejmij wyzwanie i wsiądź na jacht. Odpręż się przy dźwiękach jazzu. Zobacz obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

top 5 regional highlights and things to see
Amiens Cathedral

Amiens

Wybierz się na wycieczkę do Amiens, zwanego ze względu na swoją sieć kanałów, Małą Wenecją Północy". W Amiens warto zobaczyć również katedrę Notre Dame wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta gotycka świątynia została zbudowana w XII wieku i uważana jest za prawdziwe serce miasta.

baie de somme, little egret

Baie de Somme

Baie de Somme leży u ujścia rzeki Somme, gdzie znajduje się podmokła strefa, służąca jako schronienie dla ptaków. Wskocz do kolejki parowej, której tory wiją się po okolicy i podziwiaj wspaniałe widoki- tylko nie zapomnij o lornetce!

Beauvais

Beauvais

W Beauvais znajduje się najwyższa gotycka katedra we Francji Cathédrale Saint-Pierre. Warto ją zobaczyć choćby z tego względu, że Pikardia jest uważana za miejsce rozkwitu architektury gotyckiej.

parc asterix

Parc Astérix

Jeśli szukasz fantastycznej przygody we francuskim stylu, wybierz się na cąły dzień do Parc Astérix. Ten park rozrywki dzięki swoimi licznym atrakcjom ożywia postaci ze słynnego francuskiego komiksu.

picardy, somme battlefields, poppies

Pole bitwy nad Sommą

Miejsce jednej z najbardziej krwawych bitew w historii ludzkości, gdzie w 1916 roku zginęło prawie milion żołnierzy. Dzisiaj można przespacerować się tu Szlakiem Pamięci i zobaczyć pomniki, pozostałości pola bitwy oraz cmentarze. To też niespodziewanie piękny, pełen kwitnących latem kolorowych maków, teren.

Jaka jest pogoda w Pikardii?