Wakacje na campingu w Pikardii

Zobacz całą Europę

Historia

La Coupole museum

La Coupole

To niezwykłe muzeum znajduje się w wybudowanym przez Niemców podziemnym bunkrze, w którym konstrowano i wystrzeliwano w kierunku Londynu rakiety V2. Wystawy filmowe i fotograficzne sprawiają, że wizyta tutaj jest zdecydowanie warta zachodu.

Dunkirk

Dunkierka

Dunkierka stała się symbolem epickiej ewakuacji brytyjskich oddziałów ekspedycyjnych podczas operacji Dynamo w czasie II wojny światowej. Wybierz się na specjalną wystawę w Musée des Beaux Arts i dowiedz się więcej o tych wydarzeniach.

 La Chaussée-Tirancourt, Samara

Samara

Wybierz się na wycieczkę do Samary, 15 km od Amiens, a cofniesz się w czasie o ponad tysiąc lat. Znajdziesz tutaj La Chaussée-Tirancourt, historyczny park, oferujący możliwość eksperymentowania z katapultami, krzesania ognia, mielenia mąki, tkania, czy wytwarzania biżuterii.

Battlefield of the Somme, Picardy

Bitwa nad Sommą

Pikardia w czasie I wojny światowej doświadczyła wyjątkowo brutalnych walk. Dziś groby i pomniki upamiętniaja tych którzy wówczas zginęli. Zobacz 60-kilometrową Drogę Pamięci nad Sommą, biegnącą od Albert do Péronne.

Picardy, rich history of battles

Pola bitewne

Historia Pikardii jest bogata w bitwy: tu w XV wieku rozegrała się bitwa pod Agincourt, to również miejsce bitwy nad Sommą, czy ewakuacji Dunkierki. Możesz wybrać się na wycieczki ich śladami lub do któregoś z fascynujących muzeów.