Wakacje na campingu w Pikardii

Zobacz całą Europę

Atrakcje turystyczne Pikardii

Dieppe

Dieppe

Jeden z najstarszych nadmorskich kurortów we Francji. Możesz tam spróbować tradycyjnych potraw z owoców morza w jednej z licznych restauracji na nabrzeżu. A jeśli masz ochotę rozpalić grilla, kup świeże ryby, zabierz je na camping i podawaj zgrillowane razem z kolbami kukurydzy.

Boulogne

Boulogne

Koniecznie wybierz się na lunch do Boulogne, najważniejszego portu rybackiego we Francji. Kiedy już skończysz swoje pyszne danie ze świeżej ryby, odkryjesz w górnej części miasta wspaniale zachowaną cytadelę, z której można podziwiać spektakularne widoki.

St Valéry-sur-Somme

St Valéry-sur-Somme

Cofnij się w czasie w St Valéry-sur-Somme, średniowiecznym porcie, który najlepiej zwiedzać pieszo lub na rowerze. Przejdź się wąskimi, brukowanymi uliczkami i zjedz kolację w jednej z restauracji koło portu.

Amiens

Amiens

Amiens to stolica Pikardii i miejsce, gdzie znajdziesz imponującą gotycką Cathédral Notre-Dame. Ta wspaniała budowla znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejną atrakcją Amiens jest zabytkowa dzielnica St-Leu z barami i restauracjami ulokowanymi nad rzeką Sommą.

Le Touquet

Le Touquet

To ulubiony nadmorski kurort modnych francuskich wczasowiczów. Znajdziesz tu tętniącą życiem promenadę i wspaniałe plaże. W tym wytwornym mieście możesz też spróbować szczęścia w kasynie, popływać żaglówką lub zabrać rodzinę do parku wodnego Aqualud.