Wakacje na campingu w Ardèche

W skrócie

Odwiedź Ardèche

Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu to campingi w Ardèche będą dla Ciebie idealne. Znajdziesz tu spektakularne góry, rzeki, wąwozy, jaskinie, a nawet wulkany. Popływaj w rzece, zdobądź szczyt góry i koniecznie - choć raz - wybierz się do kanionu. Nie zapomnij o dziełach ludzkich rąk: dobrze zachowanych rzymskich budowlach, wspaniałych, średniowiecznych murach obronnych, bogato zdobionych budynkach i opuszczonych zamkach.

A jeśli to za mało - jesteś w gastronomicznym centrum Francji, więc spróbuj lokalnych przysmaków i odwiedź muzeum sera!

Feel Ardèche and Auvergne

Poczuj Ardèche

Napełnij płuca świeżym, górskim powietrzem, poczuj szybsze bicie serca na widok wartkiego nurtu rzeki, cofnij się w czasie, następnie wróć do współczesności, zachwyć się oszałamiającymi widokami, wieczorem wsłuchaj się w unoszące wokół dźwięki Debussy'ego, odkorkuj butelkę wina i zrelaksuj się na malowniczym campingu w Ardèche.

Taste Ardèche and Auvergne

Odkryj kuchnię Ardèche

Wybierz się do Lyonu, żeby spróbować najlepszych dań kuchni francuskiej - jest tu ponad 1300 restauracji. Wiele tradycyjnych dań znajdziesz w sielskich miasteczkach i wioskach. Mieszkańcy regionu są dumni z mięsa z lokalnych hodowli, pysznego pieczywa i regionalnych serów, w tym znanego na całym świecie roqueforta. Jesli masz ochotę na słodycze, zostaw trochę miejsca na marrons glacés (kandyzowane kasztany) i oczywiście na montelimar - nugat pochodzący z miasta o tej samej nazwie.

Explore Ardèche and Auvergne

Poznaj Ardèche

Góry i wulkany, a poniżej wąwozy i jaskinie - w regionie tym jest mnóstwo atrakcji dla miłośników przyrody. Piękno tego obszaru przyciągało osadników już od czasów prehistorycznych, przez okres panowania rzymskiego i średniowiecze, aż do czasów współczesnych. Wszystko to zostawiło swój ślad w postaci malowideł naskalnych, amfiteatrów, eleganckich budynków oraz malowniczych wiosek i miasteczek.

Co warto zobaczyć
Arènes de Nîmes

Amfiteatr w Nîmes

Ma ponad 2000 lat i jest najlepiej zachowanym rzymskim amfiteatrem na świecie, więc to świetne miejsce, by puścić wodze fantazji i wyobrazić sobie wyścigi rydwanów lub zmagania gladiatorów.

Aven d’Orgnac underground caves

Podziemne jaskinie Aven d’Orgnac

Jaskinie rozciągają się na długość ponad 500 metrów, a niesamowite formacje skalne wydają się świecić w ciemności. Wracając na powierzchnię możesz odwiedzić Miasto Prehistorii, aby dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym podziemnym świecie.

Gorges du Tarn

Gorges du Tarn

Najlepszym sposobem na poznanie tego kanionu, jeśli jesteś dostatecznie odważny, jest rafting. Możesz też wybrać się w łatwiejszą podróż kajakiem. Na drodze w dół rzeki znajdziesz wiele ukrytych zamków.

Pont d’Arc

Pont d’Arc

Wysoki na 34 m i szeroki na 59 m, niesamowity naturalny most nad rzeką Ardèche. Najlepiej podziwiać go z perspektywy kajaka lub kanoe.

Pont du Gard

Pont du Gard

Ten rzymski akwedukt został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w hołdzie umiejętnościom naszych przodków. Ma 50 m wysokości i zachwyca aż trzema poziomami arkad. To miejsce, które podczas wakacji koniecznie trzeba odwiedzić!

Jaka jest pogoda w Ardèche?