Wakacje na campingu w Ardèche

Atrakcje turystyczne Ardèche

Aubenas art

Aubenas

Znane w regionie, jako Miasto Sztuki i Historii, zachwyca wspaniałymi budynkami, piękną XVII-wieczną katedrą i Chateau d’Aubenas z imponującą kolekcją dzieł sztuki.

Avignon

Avignon

To prawdziwie majestatyczne miasto z masywnymi murami obronnymi, brukowanymi uliczkami, Pałacem Papieskim i oczywiście słynnym mostem. Świetne miejsce do malowania i szkicowania, jeśli masz ochotę podążać śladami Picassa i innych mistrzów.

Conques

Conques

Położone tam, gdzie spotykają się rzeki Dourdou i Ouche, popularne miejsce odpoczynku dla pielgrzymów w drodze do Santiago de Compostela.

Espalion

Espalion

Malowniczo położone nad rzeką Lot, Espalion było niegdyś centrum przemysłu garbarskiego, ale dziś pachnie o wiele lepiej! Warto tu zobaczyć XIV-wieczny zamek z widokiem na wzgórza, lokalne muzeum oraz urokliwe sklepy i restauracje.

Estaing

Estaing

Przejdź arkadowym, gotyckim mostem do jedego z najpiękniejszych, średniowiecznych miasteczek we Francji. Jest tu wspaniały XVI-wieczny pałac i kościół z relikwiami świętego Fleureta - patrona miasta, którego święto jest obchodzone uroczyście w pierwszą niedzielę lipca.

lyon, france

Lyon

To jedno z największych francuskich miast, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest pełne atrakcji dla zwiedzających. Ma również zasłużoną reputację miejsca, gdzie gastronomia stoi na najwyższym poziomie, więc przygotuj się na wyjątkową ucztę.

Montélimar nougat

Montélimar

Piękne miasto targowe ma imponujący zamek i mnóstwo pysznych migdałowych nugatów! Tylko upewnij się, że nie zjesz wszystkiego, jeszcze przed powrotem do domu.

Orange

Orange

W znanym z antycznych zabytków Orange, warto zobaczyć wspaniały łuk triumfalny i dobrze zachowany rzymski teatr, który do dzisiaj jest użytkowany.

Roquefort

Roquefort

Dowiedz się więcej o jednym z najsłynniejszych serów na świecie i zobacz cały proces produkcji, od mleka owczego, przez dojrzewanie w jaskini, aż do gotowego niebieskiego arcydzieła. Tylko nie zapomnij zabrać ze sobą krakersów!

Saint-Étienne

Saint-Étienne

Przekształcone z ponurego, przemysłowego miasta w tętniące życiem centrum sztuki, Saint-Étienne ma fantastyczne Muzeum Sztuki Współczesnej i gwarne centrum, gdzie możesz spędzić wieczór pełen rozrywki.

St Flour

St Flour

Urocze miasteczko targowe z wąskimi uliczkami, gotycką katedrą, muzeum poczty i muzeum sera!

Uzès

Uzès

Ponieważ uliczki w Uzès są zbyt wąskie dla autokarów i autobusów, jest to idealne miejsce do spacerów. Znajdziesz tu mnóstwo kafejek, w których można odpocząć po drodze. Pamiętaj, żeby wybrać się na sobotni targ na Place aux Herbes i zaopatrzyć się tam w zioła.