Wakacje na campingu w Akwitanii

Nasze typy na wycieczki w Akwitanii

La Palmyre Zoo

La Palmyre Zoo

La Palmyre Zoo znajduje się w 18- hektarowym lesie sosnowym niedaleko Royan i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w regionie. Wśród 15 gatunków zwierząt, w tym tygrysów, lampartów i lwów (nie wspominając o uroczych surykatkach) na pewno spotkacie swoje ulubione zwierzę!

gironde treetop adventure

Park linowy Coolongalook Parc Aventure

Dzięki 8 różnym trasom dla dorosłych i 4 trasom dla dzieci, cała rodzina może przeżyć tutaj wspaniałą przygodę. Gotowi do zabawy w Tarzana?

bordeaux wine, cite du vin

Cité du Vin

Bordeaux jest centrum regionu słynącego z uprawy winorośli. Odwiedźcie futurystyczne Cité du Vin, gdzie wybierzecie się w podróż po wielkich winnicach całego świata i poznacie historię wina. Znajdziecie tu też ogromny sklep z winami- ponad 800 rodzajów, w tym 200 z  samej Francji!

medoc castle wine route

Szlak wina Médoc

Pokonajcie 86- kilometrową trasę z Bordeaux na półwysep Médoc. Można tu znaleźć osiem najsłynniejszych apelacji Bordeaux na świecie- wystarczy zrobić sobie parę przystanków w mijanych winnicach.

gironde, dune du pilat, family day out

Dune du Pilat

Dune du Pilat o szerokości 500 m, długości prawie 3 km i wysokości 107 m jest największą wydmą w Europie. Dodatkowo cały czas rośnie i się porusza- można zobaczyć jak piasek stopniowo pochłania sąsiedni las. Wejdźcie po 154 stopniach na górę, żeby móc podziwiać wspaniałe widoki, a następnie spróbujcie bodyboardingu!

arcachon bassin, cap ferret

Cap Ferret

Na końcu Cap Ferret spokojne wody Bassin d’Arcachon spotykają się z burzliwym Atlantykiem. Ci, którzy nie boją się wysokości, mogą się wspiąć na latarnię morską (tylko 258 stopni!). Nie pożalujecie- widok jest wart lekkiej zadyszki!