Wakacje na campingu w Gaskonii i Gironde

Atrakcje turystyczne Gaskonii i Gironde

St Émilion

St Émilion

Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znane z produkcji wina, malownicze średniowieczne miasteczko, czaruje wąskimi uliczkami i kamienną zabudową. 

San Sebastián

San Sebastián

Będziesz tak blisko Hiszpanii, że byłoby szkoda nie przekroczyć granicy i nie powiedzieć hola temu dużemu kurortowi, zwanemu Perłą północy". Przespaceruj się nadmorską promenadą i wstąp do baru lub restauracji na orzeźwiającą sangrię i pyszne tapas.

Léon

Léon

W tym uroczym mieście nad brzegiem rzeki Hutchet, codziennie latem odbywają się targi, gdzie możesz kupić lokalne przysmaki, wino czy pamiątki. Koniecznie wybierz się też w rejs łodzią ze szklanym dnem lub popływaj w jeziorze.

St Jean de Luz

St Jean de Luz

Warto tu przyjechać wcześnie rano i zobaczyć rybaków wracających do domu z sardynkami i tuńczykami. Zawsze możesz też zdrzemnąć się na jednej z plaż i później w porze lunchu, samemu spróbować coś złowić. Latem w mieście odbywają się liczne festiwale.

La Rochelle

La Rochelle

Miasto-twierdza, które od połowy XVI wieku przez kilkadziesiąt lat było politycznym i militarnym ośrodkiem hugenotów. Oblężenia La Rochelle zostało opisane przez Aleksandra Dumasa na kartach powieści Trzej muszkieterowie". Obecnie znajdziesz tu m.in. urokliwy port i imponujące Muzeum Historii Naturalnej.

Bayonne

Bayonne

To tętniące życiem baskijskie miasto, ze swoimi kolorowymi budynkami, uroczymi, starymi uliczkami, gotycką katedrą i imponującym muzeum jest jednym z najpiękniejszych w Gaskonii.

Lourdes

Lourdes

Lourdes jest szczególnym miejscem dla katolików i co roku przyciąga miliony pielgrzymów z całego świata. W tym znanym z niezwykłej atmosfery mieście, warto zobaczyć Chateau Fort de Lourde, Grotę Massabielle i Bazylikę Matki Bożej Różańcowej.

Bordeaux

Bordeaux

Jedno z najwspanialszych miast Europy, gdzie znajdziesz takie perły  XVIII-wiecznej architektury, jak Palais de la Bourse czy Esplanade des Quinconces i oczywiście mnóstwo okazji do spróbowania lokalnych win!

Biarritz

Biarritz

Niegdyś prosta wioska rybacka, dziś stylowy, nadmorski kurort pełen modnych barów, sklepów i restauracji. Nie martw się o swój budżet, znajdziesz tu też okazyjne ceny, a oglądanie eleganckich wystaw nic nie kosztuje.