Wakacje na campingu na Korsyce

Campingi na Korsyce

Naturalne piękno wybrzeży, historia, kultura, życie nocne i gorące słońce- ta piękna, śródziemnomorska wyspa ma wiele zalet!

Camping Marina d'Erba Rossa

Ghisonaccia , Korsyka

  • Odwiedź Gorges de la Restonica i zanurz się w krystalicznie czystej wodzie
  • Zobacz średniowieczne domy na klifie w mieście Bonifacio
  • Spotkaj emu w mini farmie na terenie campingu

Czytaj więcej na temat tego campingu ›
Zobacz camping › Udostępnij
Dodaj do obserwowanych

Camping Arinella Bianca

Ghisonaccia , Korsyka

  • Położony bezpośrednio przy pięknej, piaszczystej plaży
  • Centrum odnowy biologicznej z łaźnią turecką
  • Dwa kompleksy basenowe - jeden tętniący życiem i drugi bardziej spokojny

Czytaj więcej na temat tego campingu ›
Zobacz camping › Udostępnij
Dodaj do obserwowanych

Camping Sole di Sari

Solenzara , Korsyka

  • Góry Alta Rocca, zaledwie kilka minut jazdy od campingu
  • Blisko wspaniałej plaży Scafa Rossa
  • Żeglarstwo i windsurfing niecały kilometr dalej

Czytaj więcej na temat tego campingu ›
Zobacz camping › Udostępnij
Dodaj do obserwowanych

Korsyka

Korsyka to wymarzone miejsce na wakacje! Ta francuska, położona na Morzu Śródziemnym wyspa zachwyca swoim naturalnym pięknem. Otaczają ją błękitne wody morskie, a szczyty górskie znajdujące się w głębi wyspy mierzą ponad 2000 m n.p.m.! Miłośnicy wycieczek górskich znajdą tu dla siebie wiele oferujących wspaniałe widoki szlaków, z kolei na amatorów kąpieli morskich czekają najpiękniejsze w Europie plaże. Pogoda na Korsyce zawsze rozpieszcza, więc sezon turystyczny trwa tutaj bardzo długo, dzięki czemu to idealne miejsce na wakacje na łonie natury! Camping i Korsyka to połączenie idealne! Loty na Korsykę i promy na Korsykę pozwolą Wam się łatwo dostać na wymarzoną wyspę. A podczas pobytu tutaj nie pomińcie takich atrakcji Korsyki jak piękne Bonifacio, miejsca kultu związane ze św. Julią patronką Korsyki czy Ajaccio z domem Napoleona BonaparteWczasy na Korsyce na pewno będą niezapomniane. Już dzisiaj wybierzcie swój camping na Korsyce!


Korsyka to jedna z najbardziej malowniczych wysp Morza Śródziemnego jest świetną propozycją dla tych, którzy kochają piekne piaszczyste plaże i egzotyczną roślinność. Choć wyspa już od ponad 200 lat należy do Francji zdecydowanie zachowała własną odrębność i charakter. Zarówno pod względem językowym (język corsu bardziej przypomina włoski niż francuski) jak i kulturowym. Korsyka ma niezwykle zróżnicowany krajobraz. Zobaczyć tu można zarówno błękitne zatoki, imponujące wodospady, górzyste tereny, tajemnicze menhiry oraz zielone lasy. Z dala od luksusowych kurortów ciągną się spokojne, rybackie wioski, ciche miasteczka i dzikie plaże. Nie bez powodu Korsyka zwana jest „l''ile de beâuté” – Piękna Wyspa. Południowa, zachodnia i część wschodniego wybrzeża, tam gdzie oferujemy nasze campingi, jest górzysta, a skały "schodzą" do samaego morza. Linia brzegowa tworzy liczne zatoczki z piaszczystymi plażami. W dolinach kryją się urokliwe miasteczka, porty i przystanie żeglarskie. Lasy piniowe i eukaliptusowe otaczają zatoki, a u ujścia strumyków liczne gatunki drzew. Palmy, hortensje, azalie i inne kwitnące krzewy stanowią ozdobę skwerów, parków, ogrodów i osiedli. Na Korsyce spotkać można charakterystyczne dla tego rejonu krzewy i zioła zwane maquis. Przebywający na campingu turyści mają doskonałe warunki nie tylko do kąpieli słonecznych, ale przdede wszystkim do kąpieli morskich. Woda morska oraz plaże uznawane są za jedne z najczystszych w basenie Morza Śródziemnego, a wysoka temperatura wody, jak i stopień zasolenia działa terapeutycznie na skórę. Warunki atmosferyczne sprzyjają pływaniu na deskach surfingowych oraz nurkowaniu - bogata fauna i flora morska są rajem dla płetwonurków. Dla smakoszy polecamy zaś korsykańską kuchnię, która opiera się na różnych mięsach i wyrobach przyprawianych licznie występującymi tu ziołami oraz na rybach i owocach morza. Na Korsyce produkuje się doskonałe wina, szczególnie te różowe. Korsykańskie arbuzy, melony i klementynki uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Korsykę warto poznać  również jako miejsce urodzin Kolumba i Napoleona. Na każdym kroku natknąć można się na pamiątki po Cesarzu Francuzów. Liczne pomniki, muzea i tablice pamiątkowe. Zarówno w miasteczku jak o na całej wyspie znajdują się liczne sklepiki z suwenirami nie pozwalającymi zapomnieć o historii i Napoleonie Bonaparte. Camping na Korsyce to idealny pomysł na wakacje pod znakiem cudownych plaż i gorącego słońca!