Wakacje na campingu na Korsyce

W skrócie

Korsyka może Cię zaskoczyć

Nazywana Ile de Beauté, czyli Wyspą Piękna, Korsyka jest pełna niespodzianek. Chociaż cieszy się opiną skalistej i górzystej jest też bujnie zielona, a 2/3 jej powierzchni to parki narodowe. W związku z tym to idealne miejsce dla miłośników przyrody. Będąc tu możesz wybrać się na spacer po jednych z najpiękniejszych tras w Europie, gdzie oszołomią Cię niesamowite widoki, a to wszystko u progu Twojego campingu. Choć oficjalnie Korsyka jest regionem Francji, ma własną historię, język i kulturę. Podczas pobytu na campingu nie przegap wizyty w Ajaccio, kosmopolitycznej stolicy, pełnej sklepów znanych projektantów i restauracji. Znajdziesz tu również dom rodzinny Napoleona i Musée Fesch, posiadające jedną z najlepszych we Francji kolekcji malarstwa włoskiego.

Explore Corsica

Poznaj Korsykę

Korsykańskie podejście do dbania o zasoby naturalne wyspy sprawia, że to fantastyczne miejsce idealnie nadaje się do eksploracji. Lokalna flora i fauna zachwyci Twoje zmysły. A jeśli zawitasz tam wiosną, pokryte śniegiem szczyty roztopią Twoje serce. Oprócz odpoczynku na łonie natury możesz spędzać też czas na zwiedzaniu, zakupach i innych przyjemnościach.

Feel Corsica

Poczuj Korsykę

Chociaż oficjalnie to region Francji, Korsyka ma swoją własną historię i kulturę. Zajdziesz tu wspaniałe zabytki, od przybrzeżnych cytadeli, po piękne barokowe kościoły i celtyckie menhiry, a nawet ślady rzymskiego panowania.

Taste Corsica, salami

Odkryj kuchnię Korsyki

Kuchnia wyspy jest tak ciekawa jak jej historia. Typowe lokalne przysmaki to salami i sery, ale miejscowi uwielbiają też prisuttu, czyli szynkę ze świń karmionych żołędziami i kasztanami. Korsykańskie wina są doskonałe i nie ma tu ograniczeń wiekowych przy ich spożyciu.

Co warto zobaczyć
Ajaccio

Ajaccio

W tym najważniejszym mieście Korsyki, znajduje się malowniczy port oraz wiele wspaniałych placów i budynków, które mogą Cię zainteresować. Sczególnie wart odwiedzenia jest La Maison Bonaparte, rodzinny dom Napoleona.

Bonifacio

Bonifacio

Jedno z najszykowniejszych miejsc na wyspie. Stare miasto z IX wieku jest pełne krętych uliczek i zabytkowych budynków. Znajdziesz tu również gwarną marinę z luksusowymi jachtami i wyrafinowane bary.

Filitosa

Filitosa

Ważne stanowisko archeologiczne, gdzie można podziwiać pochodzące z okresu budownictwa megalitycznego menhiry - ustawione pionowo, granitowe głazy ozdobione zarysami ludzkich twarzy lub całych postaci.

Porto Vecchio

Porto-Vecchio

Malownicze miasteczko otoczone czystymi, turkusowymi wodami i białymi plażami. Idealne miejsce dla aktywnych; w pobliżu możesz jeździć quadem, wspinać się lub spacerować, aby później zrelaksować się w jednym z eleganckich barów lub restauracji.

Scandola Nature Reserve

Réserve naturelle de Scandola

Znaczna część Korsyki jest obszarem chronionym, do którego należy m.in. Réserve naturelle de Scandola. Zaciszne zatoczki, piaszczyste plaże oraz czerwone klify wchodzą w skład zapierającego dech w piersiach rezerwatu przyrody, który można zwiedzać zarówno pieszo, jak i z pokładu łodzi.

Jaka jest pogoda w tym regionie?