Wakacje na campingu na Korsyce

Atrakcje turystyczne Korsyki

Ajaccio

Ajaccio

To stolica Korsyki i miejsce urodzenia Napoleona Bonaparte. Wybierz się do Katedry Notre-Dame de la Misericordie, gdzie chrzczony był przyszły cesarz i do Musée Fesch, gdzie znajdziesz bogatą kolekcję włoskiego malarstwa.

Bastia

Bastia

Drugie co do wielkości miasto Korsyki, słynie m.in. z pomnika Napoleona. Możesz tu zrelaksować się w jednej z licznych restauracji z widokiem na port lub poszukać lokalnych produktów na targu. Zabierz też rodzinę na wycieczkę pociągiem turystycznym, zatrzymującym się przy najbardziej znanych zabytkach (darmowy dla dzieci poniżej 12 roku życia).

Calvi

Calvi

Wyglądająca pięknie z daleka, a jeszcze bardziej niesamowita wewnątrz XV-wieczna cytadela, wychodzi wprost na malowniczą zatokę. Przespaceruj się po porcie, zanim zaczniesz delektować się lunchem z widokiem na przystań.

Porto Vecchio

Porto Vecchio

Nazywany jest czasem St Tropez Korsyki. Znajdziesz tu elegancką marinę oraz wiele modnych barów i restauracji wokół portu. To urocze miasto zachwyca też swoimi fortecami i historyczną zabudową.

St Florent

St. Florent

Ruchliwe, atrakcyjne, nadmorskie miasteczko z doskonałymi restauracjami, barami i przystanią pełną luksusowych łodzi. Urocze sklepiki, winiarnie i domy na starym mieście liczą sobie setki lat. Miłośnicy zabytków mogą wybrać się też do XV-wiecznej Cytadeli Genoese i romańskiej katedry.

Vivario

Vivario

Położone w wysokich górach Vivario jest wspaniałym miejscem na spacer po ruinach Fortin de Pasciolo, ze spektakularnymi widokami na wąwóz rzeki Vecchio.