Wakacje na campingu w Langwedocji i Roussillon

W skrócie

Tradycyjna południowa Francja spotyka się z pełną życia Katalonią

...wakacje tutaj to dwa w jednym!

Zróżnicowany region z głębokimi wąwozami, poprzecinany przez góry, jeziora i mokradła, które stanowią schronienie dla ptaków z całego świata, w tym tysięcy różowych flamingów. Rozległe winnice, ciepłe, piaszczyste plaże i wietrzne cyple, idealne dla miłośników sportu - to właśnie Langwedocja. 

Pojedź też w głąb lądu, aby zwiedzić średniowieczną twierdzę Carcassonne lub piękną, starą dzielnicę Béziers albo daj się ponieść i odwiedź Pireneje oraz hiszpańską Katalonię.

Feel Languedoc, Nimes

Poczuj Langwedocję i Roussillon

Usiądź przy sennym placu małego miasteczka i rozkoszując się słońcem, wciągnij do płuc czyste, górskie powietrze, poczuj aromat ziół i lawendy, delektuj się lokalnym winem i zrelaksuj. Zadrzyj głowę do góry obserwując stado flamingów, wracających do swojego domu na moczarach, lub nocą - fajerwerki rozświetlające niebo. A w upalny dzień zanurz się w cichym podmorskim świecie, wśród orzeźwiających, słonych fal.

Taste Languedoc and Roussillon

Odkryj kuchnię Langwedocji i Roussillon

Tutaj jedzenie jest traktowane bardzo poważnie, a posiłki mogą składać się z wielu dań i trwać nawet parę godzin. Z dużą ilością czosnku, oliwy z oliwek i ziół prowansalskich, na pewno jest bardzo smaczne. Spróbuj koniecznie cassoulet - sycącej potrawy z fasoli, warzyw i różnych rodzajów mięs, kremowego aligot, czyli ziemniaczano-serowego puree, a także świeżych ostryg i homarów. Nie zapomnij zostawić miejsca na clafoutis - tradycyjny deser składający się ze świeżych owoców, zapieczonych pod warstwą ciasta.

Explore Languedoc

Poznaj Langwedocję i Roussillon

Senne, stare miasteczka i wioski wygrzewające się w słońcu, eleganckie, nowoczesne, idealne na zakupy, nadmorskie kurorty, kilometry piaszczystych plaż dla maksymalnego relaksu, surowe wybrzeże z wysokimi falami, wyśmienitymi do windsurfingu, góry i wąwozy do uprawiania turystyki pieszej i odległe Camargue z dzikimi końmi i flamingami.

Co warto zobaczyć
Carcassonne

Carcassonne

Wypełnij swój dzień spacerując po murach i wieżach strażniczych, podziwiając widoki i odwiedzając sklepy, restauracje oraz gwarny, sobotni targ. To doskonale odrestaurowane, średniowieczne miasto warowne, zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Perpignan

Perpignan

Wytworne miasto z mnóstwem wysadzanych drzewami alei i eleganckich kawiarni. Widać tu silne wpływy katalońskie, jest również wiele do odkrycia, w tym XV-wieczny Palais de la Députation, muzea i Place de La Loge- centrum życia miasta.

Aqueduc St-Clément

Aqueduc St-Clément, Montpelier

Ten imponujący XVII-wieczny akwedukt rozciąga się na długości 800 metrów na tle wspaniałego Masywu Centralnego.

Canal du Midi

Canal du Midi

To największy obiekt, znajdujący się Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przespaceruj się lub przepłyń wzdłuż obsadzonego platanami kanału, mijając dawne,rzymskie osady, winnice oraz historyczne miasta i zrelaksuj się w prawdziwie francuskim stylu. 

Grand Canyon of the Cirque de Navacelles

Grand Canyon w Cirque de Navacelles

Ten ogromny kanion wyżłobiony przez rzekę Vis  jest naprawdę niesamowity. Ze szczytu można spojrzeć w dół na surowe formacje skalne, wodospady, rzeki i jeziora. To świetne miejsce do uprawiania turystyki pieszej i zwiedzania.

Jaka jest pogoda w tym regionie?