Wakacje na campingu w Langwedocji i Roussillon

Atrakcje turystyczne Langwedocji i Roussillon

Villefranche-de-Conflent

Villefranche-de-Conflent

To ufortyfikowane, XI-wieczne miasto wznosi się przy miejscu spotkania rzek Cady i Tet. Po obejrzeniu murów obronnych, wybierz się do pobliskich jaskiń Cova Bastera i Grotte des Canalettes, gdzie możesz podziwiać imponujące, naturalne konstrukcje.

Sète

Sète

Położone na lagunie miasto, pierwotnie znajdujące się na wyspie, teraz połączone jest z lądem. Tę francuską Wenecję przecina sieć kanałów z malowniczymi domami wzdłuż brzegów. Znajdziesz tu też restauracje, targowiska i ukwiecone place. A jeśli masz ochotę na trochę ruchu możesz wspiąć się na 170-metrową wapienną skałę St Clair.

Pézenas

Pézenas

Znane jest jako Wersal Langwedocji. Można podziwiać tu piękne budynki z XII i XIV wieku lub dać się skusić jednemu z antykwariatów...

Perpignan

Perpignan

W tym głównym mieście historycznego Roussillon, z jego kolorowymi sklepami i domami w arabskiej dzielnicy, z pewnością da się poczuć mauretańską atmosferę.

Montpellier

Montpellier

To stare uniwersyteckie miasto tętni życiem. Wzdłuż eleganckich bulwarów, zielonych skwerów i w uroczej starej części miasta, znajdziesz wiele ciekawych zakątków.

Collioure

Collioure

Ten port rybacki u podnóża Albères jest jednym z ostatnich punktów przed granicą z Hiszpanią. Dzięki kolorowym łodziom, suszącym się na słońcu rybackim sieciom i nadmorskiej promenadzie, znajdziesz tu mnóstwo wspaniałych plenerów fotograficznych.

Carcassonne

Carcassonne

Zagub się w tym średniowiecznym mieście z ogromnymi murami obronnymi i szpiczastymi wieżami. Zjedz posiłek w jednej z restauarcji, które odkryjesz wędrując brukowanymi uliczkami lub kup lokalne produkty i urządź sobie piknik na brzegu rzeki.

Béziers

Béziers

W langwedockiej stolicy produkcji wina, wiedzą jak się bawić! W okresie letnim organizowane są parady i fiesty w charakterystycznym, hiszpańskim klimacie. Odbywają się tu także cotygodniowe targi, na których można kupić lokalne wina i produkty, natomiast targ kwiatowy kusi kolorami i zapachami.

Anduze

Anduze

To atrakcyjne miasto słynie z rzymskich korzeni, pięknej ceramiki, zdobionej girlandami i dumy z protestanckiej historii. Znajdziesz tu też Bambouseraie de Prafance z gigantycznymi bambusami i małym, turystycznym pociągiem, który zabierze Cię przez wzgórza do St Jean de Gard.