Wakacje na campingu na Lazurowym Wybrzeżu i w Prowansji

W skrócie

Odwiedź Lazurowe Wybrzeże i Prowansję

Tutaj tradycja i hedonizm egzystują koło siebie w idealnej harmonii. Możesz spędzić dzień spacerując po sennych, średniowiecznych miasteczkach i dziewiczych sosnowych lasach rustykalnej Francji, a potem założyć najmodniejsze ubrania i wmieszać się w elegancki tłumek w Cannes lub Nicei. Podczas wakacji w Prowansji i na Lazurowym Wybrzeżu możesz cieszyć się tym co najlepsze z obu tych światów- wszystko tego samego dnia!

riviera, aiguines, vineyards

Poznaj Lazurowe Wybrzeże i Prowansję

Zrób sobie przejażdżkę przez malowniczo położone średniowieczne, warowne miejscowości Villages Perchés i zachwyć się sielską atmosferą oraz spektakularnymi widokami. Wybierz się do Monako, drugiego najmniejszego kraju na świecie i przespaceruj się jego ulicami, które raz w roku zamieniają się w tor wyścigowy, na którym rywalizują najlepski kierowcy świata w ramach zawodów Formuły 1. Ciesz się aktywnością na świeżym powietrzu, jeżdżąc konno po dzikich terenach Camarague lub odwiedź zabytkowe Fréjus i obejrzyj za darmo imponujący amfiteatr. Spędź dzień w kosmopolitycznej Marsylii, eleganckim Cannes lub skorzystaj w Nicei z usług francuskich wolontariuszy, którzy oprowadzą cię po mieście i pokaża wszystkie jego atrakcje!

Taste Riviera and Provence, Cannes

Odkryj kuchnię Lazurowego Wybrzeża i Prowansji

W tym regionie jest tak dużo do spróbowania! Od tradycyjnej kuchni prowansalskiej z dużymi porcjami gulaszy, oliwkami, ziołami i wspaniałym sosem aioli, po smakowite owoce morza w eleganckich restauracjach w modnych kurortach. Lub po prostu świeże pieczywo i lokalne sery. Ale cokolwiek i gdziekolwiek jesz, najlepiej, żeby posiłkowi towarzyszył kieliszek schłodzonego, lokalnego różowego wina.

Feel Riviera and Provence, Gorges du Verdon

Poczuj atmosferę Lazurowego Wybrzeża i Prowansji

Wciągnij do płuc powietrze, w którym słona mgiełka miesza się z zapachami sosny i gajów cytrynowych. Zanurz się w ciepłym Morzu Śródziemnym lub w jednym z chłodnych  polodowcowych jezior. Wybierz się na spacer wzdłuż Promenade de la Croisette lub zachwyć się imponującą architekturą Awinionu i wspaniałym Kanionem Verdon, znanym jako europejski Wielki Kanion.

Co warto zobaczyć
St Tropez

St Tropez

Miasto milionerów i starzejących się gwiazd rocka to świetne miejsce, żeby poczuć powiew wielkiego świata. Pod tą pełną blichtru powierzchnią, wciąż kryje się dużo uroku, wystarczy przespacerować się malowniczymi uliczkami.

Gorges du Verdon

Kanion Verdon

Ten olbrzymi kanion zapewnia spektakularną oprawę do uprawiania takich sportów, jak rafting i kajakarstwo. Jeśli wolisz coś mniej dynamicznego, wybierz się na przejażdżkę samochodem wzdłuż południowego krańca kanionu, gdzie znajduje się wiele wspaniałych punktów widokowych.

Nice, Riviera

Nicea

Stolica Alpes-Maritimes szczyci się wspaniałymi sklepami, targami i oczywiście plażami. Przejdź się wąskimi uliczkami starego miasta, odwiedź jedno z wielkich muzeów, a następnie przespaceruj się po słynnej Promenade des Anglais.

Ile de Porquerolles

Île de Porquerolles

Na tej pięknej wyspie ruch samochodowy nie jest dozwolony, więc możesz odpocząć od zgiełku i spokojnie wybrać ulubioną zatoczkę na piknik lub kąpiel.

Avignon

Awinion

Majestatyczne miasto, chronione przez XIV- wieczne mury miejskie pełne jest galerii i muzeów. Na przestrzeni wieków inspirowało ono niezliczonych artystów, więc nie zapomnij o swoim szkicowniku!

Jaka jest pogoda na Lazurowym Wybrzeżu i w Prowansji?