Wakacje na campingu na Lazurowym Wybrzeżu i w Prowansji

Atrakcje turystyczne Lazurowego Wybrzeża i Prowansji

Aix-en-Provence

Aix-en-Provence

Znane jako prowansalska Florencja, Aix-en-Provance zainspirowało wielu artystów, w tym wśród nich był m.in. Paul Cezanne. Możesz podążyć jego śladami, szukając znanych z jego dzieł widoków, a może również odrobiny artystycznej inspiracji...

Arles

Arles

Antyczne Arles jest położone tuż przy unikalnym rezerwacie przyrody Camargue. Jedną z głównych atrakcji miasta są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytki z czasów rzymskich, w tym wspaniały amfiteatr, który mógł pomieścić około 20 tysięcy widzów. W Arles znajdziecie też miejsca, które stały się inspiracją dla najsłynniejszego mieszkańca miasta - Vincenta Van Gogha.

Cannes

Wybierz się na spacer eleganckim bulwarem La Croisette do malowniczego Starego Portu i Muzeum Morskiego. Na jednej z olśniewających plaż połóż się wygodnie na leżaku i rozejrzyj uważnie - może uda ci się wypatrzyć jedną z gwiazd filmowych.

Gassin

Gassin

To urocze, otoczone winnicami miasteczko jest położone wysoko na skalistym cyplu i oferuje spektakularne widoki na okolicę, zatokę St Tropez i Morze Śródziemne.

Marseilles

Marsylia

Marsylia to miasto portowe słynne z kosmpolitycznej atmosfery i wspaniałej kuchni. Koniecznie trzeba spróbować tam bouillbaisse, znanej na całym świecie zupy rybnej. Na odległej 3,5 km od portu wyspie, znajduje się dawne więzienie Château d'If, rozsławione przez powieść „Hrabia Monte Christo" Aleksandra Dumasa.

Monte Carlo

Monako i Monte Carlo

Księstwo Monako jest drugim najmniejszym krajem świata, ale i tak jest w nim wiele do zobaczenia: Pałac Książęcy, kolorowy ogród botaniczny z widokiem na zatokę, ekskluzywny Hotel de Paris i oczywiście światowej sławy kasyno.

Nice

Nicea

Nicea to labirynt wąskich uliczek, elegancka architektura oraz liczne kawiarnie i restauracje. Wspaniałe miasto do zwiedzania z obowiązkową przerwą na lunch.

Port Grimaud

Port Grimaud

Tzw. Mała Wenecja", zbudowana na lagunie w latach 60-tych XX wieku, to malowniczy labirynt kanałów i placów. Wybierz się do jednej ze znajdujących się nad wodą restauracji i jeśli to czwartek lub sobota, odwiedź gwarny targ na Place du Marché.
St Tropez

St Tropez

W tym niegdyś małym porcie, znajdziecie dziś więcej luksusowych jachtów niż łodzi rybackich, ale pod kosmopolityczną powierzchnią nadal kryje się staroświecki urok dawnego świata.