Wakacje na campingu na Costa Brava

Miejsca warte odwiedzenia na Costa Brava

Tossa de Mar

Tossa de Mar

Słynie ze świetnie zachowanej starówki oraz dawnych fortyfikacji wznoszących się na skałach nad morzem. Piękne miasto pełne historii i położone blisko plaży nad lazurowym morzem.

Pals

Pals

Niewielkie miasteczko położone na wzgórzu, idealne na spędzenie popołudnia. Odbądźcie podróż w czasie spacerując jego wąskimi, brukowanymi uliczkami wśród kamiennych domów. Niedaleko Pals znajduje się jedna z najdłuższych plaż na Costa Brava.

Girona

Girona

Cofnij się w czasie spacerując brukowanymi uliczkami starego miasta lub wzdłuż malowniczych rzymskich murów. Odwiedź imponującą katedrę z XIV wieku oraz pięknie odrestaurowane łaźnie arabskie. Zostaw sobie też trochę czasu na zakupy w lokalnych sklepach.

Cadaques

Cadaqués

Cadaqués to wyjątkowe miasteczko. Jego prawdziwy urok tkwi w zabudowie, czyli wąskich uliczkach, białych rybackich domkach, kamienistych portowych zatoczkach i pięknej plaży. Wielu artystów, takich jak Dalí, Picasso i Mirό czerpało swe natchnienie z widoków rozciągających się z Cadaqués. To idealne miejsce do poszukiwania inspiracji i spróbowania przepysznej paelli.

Barcelona

Barcelona

Barcelona to pełne baśniowych budowli Gaudiego miasto, które kusi turystów artystycznym klimatem. Odwiedź Muzeum Miejskie, kilka galerii i podziwiaj nowoczesną architekturę tego niesamowitego miasta. A może w porze lunchu udasz się do jednej z świetnych restauracji na La Rambla?

Castellfollit de la Roca

Castellfollit de la Roca

Urocza, średniowieczna wioska położona na szczycie stromej skalnej ściany, z której rozpościera się przepiękna panorama na okolicę. Posiada ładną starówkę z wąskimi uliczkami i placykami oraz charakterystyczne domy wybudowane z wulkanicznej skały.