Wakacje na campingu na Costa Dorada

Historia Costa Dorada

Sitges

Muzeum Cau Ferrat, Sitges

To wyjątkowe muzeum było niegdyś domem wielkiego artysty i pisarza Santiago Rusinola, w którym bawił się ze swymi przyjaciółmi Picasso i El Greco. Obecnie miejsce to stało się fascynującą wyprawą po wspaniałej kolekcji sztuki współczesnej.

Tarragona

Tarragona

Tarragona zasłynęła m.in. jako miejsce narodzin Poncjusza Piłata. To urocze, nadmorskie miasto pełne jest śladów bogatej przeszłości - jego dzieje można zgłębić odwiedzając rzymski amfiteatr, akwedukt czy wspaniały XIII-wieczny zamek.

Montserrat

Montserrat

Około 40 km od Barcelony znajduje się słynny klasztor Monestir de Montserrat - miejsce pielgrzymek i turystów od 1025 roku, kiedy to założono go na miejscu licznych objawień Matki Boskiej. Dziś Montserrat jest domem zakonu mnichów, którzy są strażnikami patronki Katalonii La Moreneta (Czarnej Madonny). Aby się tu dostać, wjedź kolejką linową - spektakularne widoki gwaranatowane!

Monastery of Escaladei

Klasztor Escaladei

Wizyta w w XII-wiecznym klasztorze Escaladei to prawdziwa podróż do świata spokoju i wyciszenia. Obecnie możliwe jest zwiedzanie 3 krużganków, kościoła, refektarza i zrekonstruowanej celi. Są to pozostałości po 600 latach historii jednego z najważniejszych średniowiecznych klasztorów w Katalonii.